Medya

CNNTürk’ten ayrılan Bünyamin Sürmeli’nin yeni kanalı belli oldu

CNN Türk’te 21 yıldır hava durumu programları yapan Bünyamin Sürmeli, dün kanaldan ayrıldığını duyurmuştu. Sürmeli’nin yeni adresi belli oldu.

21 yıldır CNN Türk ekranlarında hava durumu programları yapan Meteoroloji Mühendisi Bünyamin Sürmeli, Twitter hesabında dün paylaştığı “Allahaısmarladık CNN Türk” sözleriyle kanala veda etti.

Sürmeli bugün ise Genel Yayın Yönetmenliği görevini Tuba Atav’ın yürüttüğü Haber Global kadrosuna katıldı.

‘Havayı koklayan adam’ olarak tanınan ünlü meteorolojist, Haber Global’de hava durumu bültenleri, yeni belgeseller ve programlar sunacak.

Sürmeli Haber Global’e katılmasıyla ilgili olarak şunları kaydetti:

“Haber Global enerjisi çok yüksek bir kanal, ben de 21 yıldır hiç durmadan aynı heyecanla havayla, doğayla, iklimle ilgili projeler üretmeye devam ediyorum. Bu nedenle doğru hareketle Haber Global ailesine katıldığım için çok mutluyum. Son teknoloji hava durumu bültenleri, yeni belgeseller ve programlar için herkes Haber Global ekranlarında olsun” dedi.

 

y

BAŞINI YEMEK SEPETİ REKLAMI YEDİ

CNN Türk’ün ünlü ekran yüzlerinden ve kanalın simge ismi Bünyamin Sürmeli’nin ayrılığının sebebi ortaya çıktı.

CNN Türk’te 21 yıl 3 ay meteoroloji mühendisi ve hava durumu sunucusu görevi ile ekrana gelen Bünyamin Sürmeli’nin beklenmeyen ayrılığının ardında ‘Yemeksepeti’ reklamının yattığı belirtiliyor.

CNN Türk’ün ekran yüzünün başta rakip kanal NTV olmak üzere diğer kanalların ekranlarında bir reklamla da olsa görünmesi yönetimi rahatsız etti. CNN Türk’ün marka yüzü olmasının ötesinde, Bünyamin Sürmeli’nin reklam için izin almamasının da yönetimde rahatsızlık yarattığı ifade ediliyor.

Bünyamin Sürmeli’nin ‘Yemeksepeti’ reklamında tıpkı hava durumundaki gibi kebap, tatlı, lahmacun sunması CNN Türk yönetimi tarafından hoş karşılanmadı. Yönetim, bu reklamın ardından neredeyse çeyrek asırdır CNN Türk’le özdeşleşmiş olan Bünyamin Sürmeli’yle yolları ayırmakta tereddüt etmedi.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu