Manşet

CNNTürk’ün “diktatör” haberine soruşturma

CNN Türk’ün “Dikdatör Yargıda” alt yazılı haberi yargıya taşınıyor. Haberin veriliş tarzı nedeniyle Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı kanalın sorumlu müdürü hakkında re’sen soruşturma başlattı.

CNN Türk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında kendisi için sarf ettiği ‘diktatör bozuntusu’ şeklindeki ifadesi nedeniyle tazminat davası açmasını, izleyenlerine “Dikdatör Yargıda” alt başlığı ile sunmuştu. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığının kanalın sorumlu müdürü hakkında re’sen soruşturma başlattığı haber veriliyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun CHP 35. Olağan Kurultayı’ndaeki kendisi hakkında “Bir diktatör bozuntusunun talimatıyla bu ülkenin akademisyenleri gözaltına alınıyor” sözleri üzerine avukatları aracılığıyla suç duyurunda bulunmuş, ayırca Kılıçdaroğlu hakkında 100 bin TL manevi tazminat talebinde bulunmuştu.

tayyip-erdogan-cnn-turk-diktatör-sorusturma

KEMAL KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Kılıçdaroğlu CHP Kurultayı’nda yaptığı konuşmada, akademisyenlerin gözaltına alınmasıyla ilgili, “Bir diktatör bozuntusunun talimatıyla bu ülkenin akademisyenleri gözaltına alınıyor” demiş ve CHP liderinin sözleri üzerine AK Partililer kurultay salonunu terk etmişti. Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etmişti “Senin için şeref ve namus ne anlama geliyor? Ya adam gibi tarafsızlığını korur saygı görürsün ya da tarafsızlığını korumazsan sana her gün namus ve şerefi hatırlatırım. Soruyorum sen namus ve şereften ne anlıyorsun? ”

HABERİN VERİLİŞ BİÇİMİNE SORUŞTURMA BAŞLATILDI

CNN Türk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında kendisi için sarf ettiği ‘diktatör bozuntusu’ ifadeleri nedeniyle tazminat davası açmasını, izleyenlerine “Dikdatör Yargıda” alt yazısı ile sundu. CNNTürk’ün sabah saatlerinde yayınladığı “Güne Merhaba” programında verdiği alt yazıyla tepkilere neden olmuştu.

Haberin veriliş tarzından dolayı Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı kanalın yöneticileri hakkında re’sen soruşturma başlattı. Başsavcı Vekili İdris Kurt tarafından “Cumhurbaşkanına hakaret” suçu çerçevesinde başlatılan soruşturma çerçevesinde kanalın haber müdürü ve yayın sorumlusu ilerleyen günlerde ifadeye çağrılabileceği bildiriliyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu