Yerli Dizi

Çocuklar Duymasın yeniden ekranlara dönüyor

Türk izleyicisinin hafızasına kazınan projelerden birisi olan Çocuklar Duymasın, ekranlara geri dönüyor. Başrollerini Tamer Karadağlı ve Pınar Altuğ’un paylaştığı sevilen dizi Temmuz ayından itibaren yeni bölümleriyle Kanal D’de yayınlanacak. İşte yeni bölümleri çekilecek olan diziyle ilgili detaylar…

ÇOCUKLAR DUYMASIN KANAL D’ DE BAŞLAYACAK

Çocuklar Duymasın, Birol Güven’in sahibi olduğu Mint’in yapımcılığında çekilmiş ve ekranların en uzun soluklu işlerinden biri olmuştu. Çocuklar Duymasın bu yaz yeniden ekrana gelmeye hazırlanıyor. Hem de aynı kadro ile. Dizinin yeni adı ‘Çocuklar Duymasın Güç Uyanıyor.’ olacak.  Kanal D’de Temmuz ortası ya da sonu gibi yayına girmeyi planlanıyor. Diziye yeni karakterlerin de ekleneceği haber veriliyor.

Kentsel dönüşüm, yeni dizinin temel taşlarından biri olacağı konuşuluyor. Bedava olan mahalleyi milyarlık projeyle satan inşaatçılar mesela ayrıntılardan biri olduğu bildiriliyor.

HANGİ KANALLARDA YAYINLANDI?

Çocuklar Duymasın, dizisinin yönetmenliğini Bora Tekay yapıyordu. Dizide kişilik ve kültürel olarak ayrı dünyaların insanları olan bir çiftin çocuklarıyla ve aile dostlarıyla beraber yaşadıkları çelişkili durumlar komedi türünde anlatılıyordu.

İlk bölümü 16 Ocak 2002’de TGRT’de yayınlanan Çocuklar Duymasın, yayınlanan 13 bölümün ardından 16 Nisan 2002’de ATV’ye geçmişti.

2 sezon ATV’de yayınlandıktan sonra 3. sezonu Eylül 2003’te Star TV’de yayınlandı. Başrol oyuncularından Pınar Altuğ ve Tamer Karadağlı’nın özel hayatlarından dolayı diziden ayrılmaları sonucunda dizinin 4. sezonu “Çocuklar Ne Olacak” adıyla yayınlandı. Dizi, Mayıs 2005’te sona erdi.

2009’da FOX’da yeniden başlaması planlandı; fakat ekonomik kriz nedeniyle dizi bir süreliğine ertelendi. Ardından 5 Ağustos 2010’da 5. sezonuyla yeniden ATV’de yayınlanmaya başladı. Yeni bölümleri çekilmeye başladı.

2013 Eylül ayında Fox TV ekranlarında 3. defa başlayan Çocuklar Duymasın, 160. bölümde sona ermişti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

16 Yorum

  1. Ben IRAN da bu dizinin takibcisim. haluk abi IRAN daki erkeklerin misalidi. iyiki başlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu