Magazin

Çocukları Barış Manço ve Cem Karacayı anlattı

Anadolu rock müziğinin efsane isimleri Barış Manço ve Cem Karaca, Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği “Asfalt Ozanları” isimli programla anıldı. Gecede zaman zaman duygusal anlar yaşandı.

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen anma etkinliğine konuk olan Barış Manço’nun oğlu Batıkan Manço ve Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca, babaları ile ilgili bilinmeyenleri katılımcılarla paylaştı.

Duygusal anların yaşandığı etkinliğe katılan Türk Pop Müziği’nin kilometre taşı sanatçı Erol Büyükburç, Manço ve Karaca ile ilgili anılarını anlatırken, gözyaşlarına hakim olamadı. Programda, oğul Manço ve Karaca, moderatör Semih Çelik’in sorularını yanıtladı.

“MÜZİĞE İLGİM ÇOK GELİŞMEDİ”
Müziğe ilgisinin çok gelişmediğini ifade eden Batıkan Manço, ilkokulda piyano öğrenmek istediğini ancak babası Barış Manço’nun yoğun programından dolayı kendisine fazla vakit ayıramadığını dile getirerek, “Babam güzel sanatlar mezunuydu. Ben onun daha çok grafik çalışmaları yönünü almışım. Abim Doğukan bilindiği üzere müzikle uğraşıyor. Ancak o da daha çok dijital müzikle ilgileniyor” dedi.

“BABAM ALMANYADA İKEN ŞARKILARINDAN SOĞUMUŞTUM”
Babasının Türk vatandaşlığından çıkarılarak 8 yıl Almanya’da kalması sürecinde müzikten uzaklaştığını ifade eden Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca ise, “Bu dönemi kendimce onun söylediği şarkılara bağlıyordum. Şarkılardan soğudum. Daha sonra bakış açım değişti tabi. Gurbetteyken ona mektup ve fotoğraf yolluyordum. Bizim için zor zamanlardı. Benimde lise son sınıfta gitara ilgim vardı. Zaten müziğin içine doğmuş çocuklardık” diye konuştu.

“RAKİP DEĞİL, DOSTLARDI”
Aynı dönemin müzisyenleri olan Barış Manço ve Cem Karaca’nın birbirlerine rakip gibi görünmesinin medya ve halkın bir yansıması olduğunu ifade eden Batıkan Manço ise ‘rakip dediğimiz, şuan magazin programlarından birbirlerine laf atanlardır’ diyerek, ikili arasındaki ilişkinin rekabet değil, bir dostluk örneği olduğunu ifade etti.
Programda, bir gezgin olarak da pek çok çalışmaya imza atan Barış Manço’ya Azerbaycan ziyaretinde eşlik eden akademisyen Etibar Babayev efsane sanatçıyla ilgili anılarını paylaştı.

EROL BÜYÜKBURÇ, GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI
Cem Karaca ve Barış Manço’nun müzik kariyerlerine şahit olan Erol Büyükburç da iki ünlü isimle ilgili anılarını anlatıp özlemini ifade ederken, gözyaşlarına hakim olamadı. Program sonunda Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu, katılımcılara teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu