Teknoloji

CS go yılbaşında ne kadar indirime girecek? CS go oyunu püf noktaları…

Dünyaca ünlü oyunlardan Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO)  yılbaşında indirime girecek mi? Counter-Strike Go tutkunlarının merakla beklediği sorunun cevabı netlik kazandı mı? Şu an 24 liradan satışa sunulan CS Go oyununun yeni yıl ili birlikte indirime girip girmeyeceği merak konusu. Oyun müptelaları yılbaşında bir indirim beklediklerini ancak CS Go yılbaşında fiyatı ne kadar ineceğini bilemediklerini belirtiyorlar. Forumlarda ve ekşi sözlükte CS Go indirimi tahminleri ile ilgili yorumlar yapılmaya devam ediyor.

CS:GO için ekipman seçimi

İlk olarak Counter Strike – Global Offensive’de iyi oynamak için doğru ekipmana sahip olmanız gerekiyor. “Ekipmanınız kadar iyisiniz.” sözü bu durumda tam oturuyor. Diğer oyunların aksine Counter Strike, Call of Duty, Battlefield gibi FPS oyunlarında kullandığınız fare, kulaklık ve bilgisayarınızın performansı çok önemli. İlk olarak mouse kalitesinden başlayalım. Oyun faresi alırken farenin DPI (Dots Per Inch) değerine dikkat etmeniz gerekiyor. Bu özellik sizin vuruş keskinliğini arttıracaktır. DPI değeri arttıkça farenizin data gönderme hızı da artıyor, siz de datanın en hızlı şekilde aktarılmasını istiyorsunuz. Counter Strike için en iyi mouse, birçok kişi tarafından Razer DeathAdder diyebiliriz. Daha az bir bütçeniz var ise, Logitech G400 de iyi bir fare seçimidir.

Bunun dışında yüksek ses kalitesine sahip bir kulaklık bulmanız gerekiyor. Bu sayede düşmanınızın ayak seslerinin nereden geldiğini daha rahat anlayabilirsiniz. FPS oyunlarında ciddi oynamak istiyorsanız kesinlikle surround system özelliğine sahip bir kulaklık almanız gerekiyor. Hoparlörler ne kadar kaliteli olursa olsun, müstakil bir eviniz ve sonsuz ses açma izniniz yoksa kulaklığın gücüne ulaşamaz. Kulaklık seçiminde önerimiz, Logitech’in G serisi kulaklıkları.

CS:GO haritaları için tıklayınız

Klasik CS ile CSGO birleşti

Aralık ayının ilk haftasında Counter-Strike 1.6 serinin yeni oyununa uyarlandığı haberleri büyük sevinçle karşılanmıştı. Klasik Counter-Strike ile Counter-Strike: Global Offensive arasındaki farkı kapatmak amacıyla bir mod yapımcısı iki oyunu birleştiren bir mod yayınlamıştı.  Z00L isimli mod yapımcısı Counter-Strike: Classic Offensive adını verdiği yeni modu ile klasik Counter-Strike ile Counter-Strike: Global Offensive’i birleştirmeyi başardı. Buna göre söz konusu mod, en yeni Counter-Strike oyununa, klasik Counter-Strike oyunundaki silahları, sesleri, istatistikleri, değerleri ve fizikleri getiriyor. Z00L klasik oyunu tamamen yeni oyuna taşımanın şimdilik imkânsız göründüğünü fakat iki oyun arasındaki farkı bilen oyun severlerin, yeni moddan keyif alacaklarını söyledi. Yeni mod 25 Aralık 2016 tarihinde indirmeye açılacak ve tüm oyuncular, bu oyunu deneyebilecek.

Başa dön tuşu