GündemManşet

Cübbeli Ahmet’in şehitlerimizle ilgili yaptığı “derece” açıklaması tepki çekti

“Cübbeli Ahmet” olarak da bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün Lalegül adlı TV kanalındaki bir sohbeti sırasında sarfettiği Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında şehit olan askerlerimizin şehitlik derecelerinin diğer yerlerde şehit olan asker ve polisimize oranla daha yüksek olduğunu söylemesi tepki çekti.

Açıklama, Cübbeli Ahmet’in Facebook sayfasından da hem video hem de metin olarak paylaşıldı. Açıklama şöyle:

“Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında şehit olan 14 askerimize Rahmeti Bol Rabbimizden yüksek dereceler ve üstün tecelliler niyaz eder ve Daeş ile savaşan bu şehitlerimizin diğer şehitlerimizden üstün olup Rasûlüllâh Sallallâhu Aleyhi ve Sellem’in özel müjdesine nail olduklarını unutmamamız gerektiğini hatırlatırız. Rabbimiz kabirlerini nûr etsin, ailelerine sabr-ı cemîl, ecr-i cezîl ihsan eylesin. Yaralılarımıza da Cenâb-ı Mevlâ’dan taze hayat ve acil şifalar dileriz. Rabbimiz, Mevlid-i Nebî’nin kendisinde gerçekleştiği ay hürmetine vatanımıza ve milletimize, dinimize ve imanımıza kast eden dahili ve harici düşmanları kahr-u perişan eyleyip bizleri selamet sahiline çıkarsın. Âmîn!”

Cübbeli Ahmet’in hangi nedenle şehitlerimiz arasında bir derece kategorisi ortaya koyduğu anlaşılamadı. İşte, Cübbeli Ahmet’in tepkiye neden olan o sözleri:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu