GündemYaşam

Cumhur İttifakı’nın Yenikapı mitinginde neler yaşandı?

Cumhur İttifakı'nın bugün (24 Mart 2019) İstanbul Yenikapı'da gerçekleştirdiği ortak mitinge katılımın ne kadar olduğu merak ediliyor.

Yenikapı, bugün tarihi günlerinden birine ev sahipliği yapıyor. 31 Mart Yerel Seçimler öncesinde AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı bugün İstanbul’dan gövde gösterisi yaptı. Her Yenikapı mitinginde olduğu gibi bugünkü mitinge katılan insanların sayısı merak ediliyor.

24 MART YENİKAPI MİTİNGİNE KAÇ KİŞİ KATILDI?

Cumhur İttifakı Yenikapı Mitingine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Binali Yıldırım,  Muammer Uysal’ın  katılımı ile gerçekleştirildi. Mitinge eski başbakanlardan Tansu Çiller’in de katılması dikkatlerden kaçmadı.

Cumhur İttifakı’nın 24 Mart 2019’daki İstanbul Yenikapı mitinginde kaç kişi bulundu? Yüz binlerce vatandaşın akın ettiği mitingle ilgili emniyet rakamları ne? İşte Cumhur İttifakı’nın İstanbul mitingine katılan kişi sayısı…

Cumhur İttifakı’nın Yenikapı mitingine  ne kadar kişinin katıldığı merak edilirken AK Parti’nin 17 Haziran 2018 Yenikapı mitingine 1 milyon 300 bin kişinin katıldığı ifade edilmişti. Bugün yapılan Cumhur İttifakı mitinginin MHP ve AK Parti’nin ortak yaptığı miting olduğu dikkate alındığında geçen yıllardaki sayı ile aradaki farkın ne olacağı merak ediliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden geçmişte yapılan açıklamada, miting alanının milyonlarca katılımcıya hizmet verecek kapasitede hazırlandığı ifade edilmişti.

Bugün (24 Mart’ta) Yenikapı’da üçüncü ortak miting yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı taşıyan helikopter Yenikapı miting alanına inerken meydanda heyecan tavan yaptı.. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Yenikapı’da düzenlenen Cumhur İttifakı Büyük İstanbul mitinginde konuştu. Ardından Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli açıklamalar yaptı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasına başladı.

Mitingin erken saatlerinde ise Muammer Uysal ve de Binali Yıldırım konuşma yaptılar.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu