Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “sana ne!” diyen Nevşin Mengü’ye Birce Akalay’dan destek

CNN Türk spikeri Nevşin Mengü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, annelik ile ilgili sözlerine nedense üzerine alınmış ve sosyal medya hesabından tepki vermişti.  “İstemiyorum arkadaş anne falan olmak zorla mı. Sana ne, kime ne!” şeklinde Erdoğan’a enteresan bir tepki veren Mengü’ye destek oyuncu Birce Akalay’dan geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  “Anneliği reddeden, evini çevirmekten imtina eden bir kadın iş hayatında ne kadar başarılı olursa olsun eksiktir, yarımdır” sözlerine Nevşin Mengü,Twitter hesabı üzerinden, “İstemiyorum arkadaş anne falan olmak zorla mı. Sana ne, kime ne!” diyerek cevap vermesine medya dünyası ilgisiz kalmadı.

Haber ve medya sitelerine haber olan Nevşin Mengü’nün tuhaf çıkışının ardından CNNTürk’ün spikerine beklenmedik bir destek ünlü oyuncu Birce Akalay’dan geldi.

Akalay da sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Sana ne!” diyen @nevsinmengu seni seviyoruz,hep sevdik. gazoz olma efsane ol!” şeklinde paylaşımda bulunarak destek verdi.

birce-akalay-tivit

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bir açılış töreninde yaptığı konuşmada “İş kadını olurken, anneliğinizi ve ev hanımlığınızı unutmayın” vurgusu yaptı. Erdoğan, “‘Çalışıyorum’ diye annelikten imtina eden bir kadın, aslında kadınlığını inkar ediyor demektir. Anneliği reddeden, evini çekip çevirmekten vazgeçen kadın, iş dünyasında istediği kadar başarılı olsun eksiktir, yarımdır. Kadın insanın yarısıdır. O yarısı olmazsa insan da olmaz. Anneliği reddetmek insanlığın yarısından vazgeçmektir” şeklinde konuşmuştu.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu