GündemMedya

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan öldürüldüğü düşünülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’yla ilgili flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda kaybolan ve hayatından endişe edilen Suudlu muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, “olayın ülkemizde ve İstanbul’da cereyan etmiş olması bizim için çok önemli. Bu süreci takip etmek, hem siyasi hem de insani görevimizdir.” dedi.

ERDOĞAN: “OLAYI KENDİ HALİNE BIRAKAMAYIZ”

Erdoğan, yaşanan olay için “olayı kendi haline bırakamayız” ifadesini kullandı. Hayatından endişe edilen ve birçok kişinin öldürüldüğünü ifade ettiği Cemal Kaşıkçı’nın konsolosluk binasından çıkıp çıkmadığını oradaki görevlilerin ispat etmesi gerektiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalif gazetecinin sıradan bir kişi olmayıp Whashington Post gazetesinin bir yazarı olduğunun altını çizdi.

“EMNİYET VE İSTİHBARAT TEŞKİLATIMIZ SEFERBER OLMUŞ DURUMDALAR”

Ayın 2’sinden bu yana elde herhangi bir belge ve bulgunun olmadığını kaydeden Cumhurbaşkanı, “Bize müracaat edildiği andan itibaren gerek emniyet teşkilatımız gerekse istihbarat teşkilatımız bununla ilgili seferber olmuş durumdalar.” diye konuştu.

“BURADAN ÇIKTI DEMEKLE KENDİLERİNİ KURTARAMAZLAR”

Görsel ve yazılı medyada konuyla ilgili çok sayıda farklı haberin yer aldığına atıf yapan Erdoğan, “Bunlar ister istemez bizi de düşündüren konular. Sorumluluk sahibi makamda olan insanlar olarak buradan bir an önce netice almak durumundayız. Başkonsolosluk yetkilileri ‘buradan çıktı’ demekle kendilerini kurtaramaz. Eğer cıkmışsa siz bunu görüntülerle de olsa ispat etmek durumundasınız. Kalkıp da Türk makamlarına ‘nerede bu?’ diye soranlar önce bu nasıl oldu diye sormaları lazım.” diye konuştu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu