Yerli Dizi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “medya virüsleri” sözüne Fatih Portakal’dan cevap geldi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşması sırasında kullandığı ‘medya virüsleri’ sözüne Fox TV Ana Haber spikeri Fatih Portakal’dan dün akşam canlı yayında cevap geldi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası yaptığı “Ülkemiz sadece koronavirüsten değil, aynı zamanda bu medya ve siyaset virüslerinden de inşallah kurtulacaktır” sözleri, yeni bir tartışma başlattı.

Erdoğan’ın “Ülkemiz sadece koronavirüsten değil, aynı zamanda bu medya ve siyaset virüslerinden de inşallah kurtulacaktır” sözlerine tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, bu kritik süreçte, Erdoğan’ın partili kimliğini bir kenara bırakması gerektiği çağrısı yaptı.

CHP’li Altay, ”Virüsün veremediği zararı Erdoğan, bu milleti bölmek ve ayrıştırmak ve kamplaştırmak kutuplaştırmak suretiyle kendisi bu millete veriyor” dedi.

Erdoğan’ın ‘medya virüsleri’ sözüne Fox Ana Haber sunucusu ve gazeteci Fatih Portakal canlı yayında yanıt verdi.

İşte Portakalın Erdoğan’a virüs cevabı;

‘Medya ve siyaset virüsleri diyor Sayın Cumhurbaşkanı, böyle de bir virüs şekli üretti. Ben üstüme alınmadım, güldüğüme bakmayın, ben kendimi bir virüs ( Kovid 19 Fatih) olarak görmüyorum. Kendimi basın mensubu olarak görüyorum’ dedi.

NE OLMUŞTU?

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih Portakal hakkında, sosyal medyada yalan ve halkı manipüle etmeye yönelik ifadeler paylaştığı gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Fatih Portkal, Erdoğan’ın ‘Tekâlif-i Milliye’ye atıfta bulunarak başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’yla halktan para istemesini eleştirmişti.

İşte Fatih Portkal’ın o paylaşımı:

Portakal sosyal paylaşım sitesi Twitter’da “Tekalifi Milliye hatırlatılıp “zor günlerden geçiyoruz” denilerek mevduatı veya tasarrufu olanlardan para istenmesin bir de!” diye yazmıştı.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu