Kültür-Sanat

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın’ın kitabı “Ben, Öteki ve Ötesi” çıktı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, yazar İbrahim Kalın’ın “Ben, Öteki ve Ötesi” adlı kitabı kitapseverlerle buluştu. İbrahim Kalın, düzenlenen imza günü etkinlikleriyle okurlarıyla buluşuyor. Üsküdar Belediyesi’nin işlettiği Nevmekan, böylesi bir imza gününe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

İnsan Yayınları Kitabevi’nden çıkan Ben Öteki ve Ötesi adlı kitapla ilgili tarih profesörü İlber Ortaylı şunları yazıyor:

“İbrahim Kalın’ın, İslamiyetin hızlı yayılışından beri Avrupa ve İslam ilişkisi, özellikle de Avrupa’nın karşısında Müslüman Türklerin konumu ile ilgili yazdıkları çok ilginç. Kitabın geniş bir kaynak bilgisi var. Bu kitap batı dillerinde Osmanlı dönemi ve modern Türkiye ile ilgili kaynaklar yanında Anglosakson ve Fransızca literatürün başka dillerinden yapılan tercümelerin geniş ölçüde kullanıldığı bir çalışma. Kalın, her tezin etrafında en ince teferruata kadar gidip, onları sıralamada şaşırmadan sunmayı biliyor. Beş yüz sayfalık kitap çok ilgiyle ve yormadan okunabilecek durumda. ”
-İlber Ortaylı, Tarihçi Yazar-

İbrahim Kalın, 4 Şubat Cumartesi günü, Nevmekan’da 15.00 ile 17.00 saatleri arasında gerçekleşecek imza gününe sazıyla gelerek ziyaretçilerle bir araya gelecek.

İmza gününe Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de katılacak.

Tarih : 4 Şubat 2017 Cumartesi

Saat : 15.00-17.00

Yer : Nevmekan (Selami Ali Mahallesi Gazi Caddesi Bağlarbaşı Kültür Merkezi Yanı Üsküdar)

İBRAHİM KALIN KİMDİR?:

15 Eylül 1971 yılında İstanbul’da doğdu. Ailesi Erzurumludur. Kendisi Türk tarihçi, bürokrat ve diplomattır. 11 Aralık 2014 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğü ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Akademi ve bürokrasideki çalışmalarının yanı sıra İbrahim Kalın’ın halk müziği başta olmak üzere sanata yakın bir ilgisi vardır. Bestelediği eserler arasında “Seni Mene Vermez İse” ve “Elif Bacı” adlı çalışmalar bulunmaktadır.

2009 yılında Ahmet Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanı olmasıyla boşalan Dış Politikadan Sorumlu Başbakan Başdanışmanlığı görevine getirildi. Ocak 2010’da kurulan Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü’nün ilk Koordinatörü oldu. 2012 yılında Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı görevini üstlendi. Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasıyla birlikte Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi. İ

brahim Kalın son olarak 11 Aralık 2014 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü olarak atanmıştır.Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu