Medya

Cumhuriyet, Bartu Soral’ın yazılarına son verdi

Cumhuriyet gazetesinde ayrılık rüzgarları…Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Osman Kavalaile ilgili Cumhuriyet gazetesinin yayın çizgisini eleştiren Bartu Soral ile yollar ayrıldı. Soral,  sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada gazetenin yazılarına son verdiğini duyurdu.

AYRILIĞI TWITTER’DAN DUYURDU

Bartu Soral, vedasını duyurduğu paylaşımda, “Cumhuriyet gazetesi Vakıf Başkanı Alev Coşkun ile yaptığım görüşmede; gazetede yazmamın istenmediğini, yazılara son verildiğini söyledi. Okuyucuları bilgilendirme sorumluluğu ile konuyu paylaşıyorum” diye yazdı.

YAYIN ÇİZGİSİNİ ELEŞTİRMİŞTİ

Cumhuriyet’in yeni yazarlarından Bartu Soral, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala ile ilgili gazetesinin yayın çizgisini eleştirdiği yazısında “Genel yayın tutumu ve kimi yazarların köşelerinde yargı kararları ile Demirtaş, Kavala, HDP’yi bir arada, sürekli işlemeleri beni düşündürdü…” demişti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu