Medya

Cumhuriyet çalışanlarından imza kampanyası… Çalışanlardan vakıf yönetimine iki talep

Cumhuriyet gazetesinde yaşanan sendika krizi Aykut Küçükkaya, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevinden istifa etmesiyle sonuçlanmıştı. Bu gelişmenin ardından gazete çalışanları imza topladı ve vakıf yönetimine sert tepki gösterdi.

Aykut Küçükkaya, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevinden istifa etti. Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Küçükkaya, Cumhuriyet Vakfı Başkanı Alev Coşkun’un kendisinden ‘sendika üyesi gazetecileri istifa etmeye zorlaması’ yönünde istekte bulunduğunu söyledi ve yaşananların ‘ya çalışma arkadaşların istifa edecekler ya da sen genel yayın yönetmenliğini bırakacaksın’ çizgisine geldiğini dile getirdi.

İMZA TOPLANDI

Sendika krizinin getirdiği istifa kararının ardından Cumhuriyet çalışanları imza topladı ve taleplerini Cumhuriyet Vakfı Yönetimi’ne iletti.

Söz konusu belgede şu ifadelere yer verildi:

CUMHURİYET VAKFI YÖNETİM KURULU ÜYELERİNE AÇIK ÇAĞRIMIZDIR

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya bugün hem görevinden hem de gazeteden istifa ettiğini açıklamıştı.

Bizler Cumhuriyet çalışanları olarak;

1- Öncelikli Küçükkaya’nın istifasının kabul edilmemesini istiyoruz,

2- Cumhuriyet’in kuruluş, ana sözleşme ve değerlerine yakışmayan sendikasızlaştırma girişim ve bakılarına son verilmesini talep ediyoruz.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu