Medya

Cumhuriyet gazetesinde 15 çalışanın işine son verildi

Cumhuriyet Gazetesi’nde tenkisat depremi…Gazetede çeşitli görevler üstlenen bazı personelin görevine son verildiği öğrenildi. Diyarbakır Temsilcisi Mahmut Oral, Cumhuriyet.com.tr. Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Muharremoğlu, doğum izni devam eden muhabir Ceren Çıplak Drillat ve Ankara bürosundan Şeyma Paşayiğit’in de aralarında bulunduğu 15 kişinin gazetedeki iş akitlerine son verildiği haber veriliyor.

Mahmut Oral’a işten çıkarma haberi Personel Servisi’nden açılan telefonla bildirildi. Oral’a iletilen yazıda ise işten çıkarma gerekçesi için “İşin ve işletmenin gereklerinden kaynaklanan nedenler” ifadesi kullanıldı.

Aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Sendikası Diyarbakır Temsilcisi olan Oral, işten çıkarıldığını Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Oral, 22 yıldır Cumhuriyet gazetesinde çalışıyordu. Oral’ın paylaştığı belgeye göre işten çıkarma gerekçesi olarak “İşin ve işletmenin gereklerinden kaynaklanan nedenler…” ifadesi kullanıldı.

‘Doğum izni sürecim devam ederken…’

Ceren Çıplak ise işten çıkarıldığını, “Cumhuriyet gazetesi yönetimi doğum izni sürecim devam ederken, herhangi bir gerekçe göstermeden işime son verdiklerini yazılı olarak bildirdi. Hukuki olarak hakkımı arayacağımı bildiririm” diye duyurdu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu