Gündem

Cumhuriyet Gazetesi’ndeki kavga iyice kızıştı

Cumhuriyet gazetesindeki kavga dokuz yazarın tutuklanmasıyla beraber iyice kızışmaya başladı. Cumhuriyet Gazetesi, Alev Coşkun ve Mustafa Balbay’ı bir kere daha bombardımana tuttu.

SAVAŞ GİDEREK BÜYÜYOR

Cumhuriyet gazetesinde yaşanan vakıf savaşı, Cumhuriyet gazetesi genel yayın yönetmeni Murat Sabancu’nun da aralarında bulunduğu dokuz ismin tutuklanmasıyla giderek büyümeye başladı.

ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR

Cumhuriyet Vakfı Başkanı ve gazetenin İmtiyaz Sahibi Orhan Erinç, eski Cumhuriyet Vakfı Başkanı ve Turizm Bakanı Alev Coşkun ve eski yazarları Mustafa Balbay hakkında zehir zemberek açıklamalar yaptı.

ALEV COŞKUN MAAŞ ALAN TEK YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Orhan Erinç, önce Cumhuriyet Vakfı aleyhine davayı açan eski başkan yardımcısı Alev Coşkun’a sert sözler sarf etti. Erinç, “Cumhuriyet Vakfı’nın eski başkan yardımcısı Alev Coşkun’un 12 kişilik Cumhuriyet Vakfı yönetiminde aylık ücret alan tek yönetim kurulu üyesi olduğunu kimse bilmiyor. Biz de söyleme gereğini duymamıştık. Alev Coşkun’un vakıftan ayrılması, başkan yardımcısı olarak Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu’nun ekonomik konularda aldığı kararların uygulanmasını gerektiği zaman değil, kendi uygun gördüğü zamanda uygulaması için yaptığı engellemelerdir. Bunun dışında herhangi bir nedeni yoktur.” şeklinde konuştu.

ERİNÇ, BALBAY İÇİN DE AĞIR KONUŞTU

Açıklamalarına devam eden Orhan Erinç, Mustafa Balbay için de “Cumhuriyet’in Ankara Temsilcisiyken tahsis edilen araçla, benzin parası da Cumhuriyet tarafından ödenerek yurt gezileri yapmış, Vakıf Yönetim Kurulu üyeliğini de sürdürmüştür” diye konuştu. Mustafa Balbay’ın, Alev Coşkun’un seçilemediği yönetim kurulu dahil onu izleyen 3 yönetim kurulu seçiminde de yönetim kuruluna seçildiğini hatırlatan Orhan Erinç, “Kendisi tutuklu olduğu için Cumhuriyet yapabileceği her türlü katkıyı kendisine sağlamıştır. Milletvekili seçildikten sonra özel konumu nedeniyle vakıf yönetim kurulu üyeliği devam etmiştir. Çektiği sıkıntılar nedeniyle kendisiyle ilgili herhangi bir hatır saymama söz konusu değildir” dedi.

HIRSLARINI, ÇIKARLARINI AKILLARININ ÖNÜNE GEÇİRDİLER

Ayrıca Erinç, “Cumhuriyet’in bugün yaşadığı durum hırslarını, çıkarlarını akıllarının ve Cumhuriyetin önüne geçen bir kaç eski Cumhuriyet mensubunun açtıkları yoldan, yol göstericiliğinden kaynaklanan olanakların kullanılmasıyla oluşturulmuştur. Kimi terör örgütleri adına, bu arkadaşlarımızın tasfiye edilerek yönetimin değiştirildiği iddiası, Cumhuriyet’i ihbar eden eski arkadaşlarımızın yalanlarından ibarettir” ifadelerini kullandı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu