Medya

Cumhuriyet gazetesinin KHK haberine suç duyurusu

Cumhuriyet gazetesi hakkında sivillere yargılamadan muafiyet getiren 696 Sayılı KHK ile ilgili haberine nedeniyle suç duyurusunda bulunulduğu haber veriliyor. Gazete hakkındaki suç duyurusunu, “15 Temmuz Gazileri ve Şehit Yakınları Derneği”nin yaptığı öğrenildi. 15 Temmuz Gazileri ve Şehit Yakınları Yardımlaşma Derneği üyeleri Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanarak basın açıklaması yaptı.

 AÇIKLAMA ÇAĞLAYAN’DAKİ ADALET SARAYI’NIN ÖNÜNDE YAPILDI

Derneğin başkanı Tarık Solak’ın okuduğu yazılı açıklamada, “Cumhuriyet Gazetesi ile Cumhuriyet Gazetesi internet sitesinde yer alan, ‘AKP yanlısı milislere KHK kalkanı’ başlıklı haberlerde, şehit ve gazilerimizin terörist bir yapı olarak gösterilmesi bizleri oldukça rencide etmiştir. Bu haberleri yapan tüzel ve gerçek kişi veya kişilerden, davacı ve şikayetçiyiz” ifadelerine yer verildi.

Daha sonra savcılığa giden topluluk adına dernek başkanı Tarık Solak, suç duyurusunda bulundu.

MUĞLAKLIK TARTIŞMASINA NEDEN OLMUŞTU

Geçtiğimiz Cumartesi gecesi yayımlanan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin (KHK) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi ve devamında niteliğindeki eylemlerin bastırılmasında görev alan sivillere ceza muafiyeti getiriyor. Tartışmalara neden olan düzenlemenin 16 Temmuz’dan sonraki süreyi kapsadığı yorumları tartışmaları da beraberinde getirmişti.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, söz konusu KHK’da herhangi bir muğlaklık bulunmadığını ifade etmişti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu