Medya

Cumhuriyet photoshop’lu fotoğrafı kullanınca yine skandal bir habere imza attı

Cumhuriyet gazetesi sosyal medya paylaşılan photoshop’lu fotoğraf üzerinden yaptığı haber yalan çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İbn Haldun Üniversitesi’nin 20 Mayıs’ta yapılacak açılış törenini duyuran afişleri şehrin çeşitli noktalarına astı. Cumhuriyet gazetesi afişin üzerinde hata olduğunu iddia ederek afişlerde “İbn Haldun Üniversitesi” yerine “İbne Haldun Üniversitesi” yazıldığını öne sürerek bu iddiasını haber yaptı. Kısa zamanda haberde skandal bir yanlışa imza atıldığı ortaya çıktı.

İBN HALDUN’A BÜYÜK SAYGISIZLIK

Cumhuriyet'in photoshop'lu yalan haberi

HABERDE PHOTOSHOP’LU FOTOĞRAF KULLANILDI

Oysaki ‘İbn Haldun Üniversitesi açılış töreni’ yazısının yer aldığı afişin görüntüsünün, photoshop programı ile değiştirildiği ve orijinal metne harf eklemesinin ortaya çıkarılması olayın deşifre edilmesini sağladı.

İBB’DEN AÇIKLAMA

İBB’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, “İbn Haldun Üniversitesi açılış duyurusu fotoşop ile değiştirilerek sosyal medyada servis edilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

FOTOĞRAF: Afişin orijinal hali

Cumhuriyet'in photoshop'lu yalan haberi

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu