Medya

Cumhuriyet’in gerekçesiz işten çıkardığı muhabir için yapılan eylem üçüncü haftasında

Cumhuriyet gazetesi çalışanları gerekçe gösterilmeksizin işten çıkarılan muhabir ve Türkiye Gazeteciler Sendikası İşyeri Temsilcisi Deniz Ülkütekin için gazete önünde eylem yaptı. Sendika yöneticisi Mustafa Kuleli “Aydın Engin bize 60-70 çalışanı işten atacağını söyledi. Burası patronların keyfine göre iş yapacağı bir yer olmadı, olmayacak. Cumhuriyet susmaz, Cumhuriyet çalışanları da susmaz” diye konuştu.

ARKADAŞLARI YALNIZ BIRAKMADI

Cumhuriyet yönetiminin çalışanlara yönelik tutumunu protesto etmek ve TGS’nin gazetedeki seçilmiş İşyeri Temsilcisi Deniz Ülkütekin’in işe geri alınmasını sağlamak için başlatılan eylemler üçüncü haftasına girdi.

Uluslararası Gazeteciler Federasyonu (IFJ) Genel Sekreter Yardımcısı Oliver Money-Kyrle, TGS Genel Başkanı Gökhan Durmuş ve Avrupa Gazeteciler Federasyonu Proje Yöneticisi Mehmet Köksal’ın da katıldığı eylemde Cumhuriyet yönetimine sorumlu davranma çağrısı yapılması dikkat çekti.

TGS Yöneticisi Mustafa Kuleli, düşen gazete tirajının işten atmalara bahane yapılamayacağını belirterek  “Ortada bir başarısızlık varsa bunun sorumlusu çalışanlar değil Cumhuriyet’i yönetenlerdir. Faturayı ödemesi gereken de en zor dönemlerde, canını dişine takarak çalışan arkadaşlarımız değil, yöneticilerdir.” dedi.

Kuleli, Cumhuriyet gazetesi yönetiminin çalışanlara yönelik hasmane tutumuna ve işten atma tehditlerine sessiz kalanları da eleştirerek “Cumhuriyet susmaz, Cumhuriyet çalışanları da susmaz” şeklindeki ifadeleriyle konuşmasını tamamladı.

Cumhuriyet’in İstanbul’daki merkezinde yapılan eyleme, gazetenin Ankara bürosundaki çalışanlar da destek verdi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu