Yaşam

Cunda’ya Neden Gidilir?

Ege Bölgesi; Türkiye’nin en güzel tatil yerlerine ev sahipliği yapıyor. Siz de Ege’nin eşsiz tatil seçeneklerinden birisini değerlendirmeye karar verdiyseniz doğru yerdesiniz. İnsanlar; tüm yıl boyunca yaz tatili yapmayı hedeflerler. Bunun için en doğru yeri bulmak adına araştırma yaparlar. Cunda Adası; görüp görebileceğiniz en iyi tatil mekanlarından birisi! Ancak, tahmin edebileceğiniz gibi bilhassa yaz aylarında son derece kalabalık! Bu yüzden, Cunda’ya gitmeden evvel Cunda otelleri için rezervasyon işlemi gerçekleştirmelisiniz. Aksi takdirde, neredeyse hiçbir otelde yer bulamayabilirsiniz.

Cunda’da Ne Yapılır?

Cunda; sahip olduğu özellikler ile sizi de büyüleyecek. Rum mirası sokaklarında gezerken kendinizi farklı bir dünyadaymış gibi hissedeceksiniz. Bunun yanı sıra, Girit mutfağının birbirinden lezzetli yemeklerine de hayran kalacaksınız. Cunda; size özerk ada hissiyatı yaşatacaktır. Bir başka deyişle, bu adada özgür olmanın keyfini sonuna kadar çıkaracaksınız. Buna ek olarak, burada yaşayan yerli halkın samimiyetine ve sıcakkanlılığına da hayran olacaksınız. Onlarla sohbet etmek ve bir şeyler paylaşmak size de çok iyi gelecek.

Cunda’da yapacağınız çok fazla aktivite bulunmuyor. İnsanlar; Alaçatı veya Çeşme kadar popüler olmamasından dolayı Cunda’yı tercih etmiyorlar. Ancak, Cunda’nın size çok şey vaat ettiğini ifade edebiliriz. Bilhassa kamp yapmak adına uygun bir yer arıyorsanız yolunuz mutlaka Cunda’ya düşmeli! Burada kamp yapabileceğiniz çok fazla yer mevcut! Bunun yanı sıra, İstanbul’dan Cunda’ya ortalama 5.5 saatte ulaşabilirsiniz. Burayı sorunsuz bir şekilde gezmek istiyorsanız araba da kiralayabilirsiniz.

Cunda Gezilecek Yerler

Cunda Adası; hayallerinizi süsleyen bir yer! Günün birinde Cunda’ya geldiğiniz takdirde vakit kaybetmeden buranın tadını çıkarmaya başlamalısınız. İlk olarak, Cunda Sahili’ni görmelisiniz. Mevlana Caddesi olarak da bilinen sahil aynı zamanda trafiğe kapalıdır. Oldukça hareketli bir yerdir. Hatta, 7/24 aktif bir yer olduğunu söylemek gerekir. Aşıklar Tepesi; bir sonraki adresiniz olmalı! Cunda’ya gitmeyenlerin dahi adını en az bir kez duyduğu Aşıklar Tepesi; eşsiz manzarasıyla sizi de büyüleyecek. Hatta, diğer adaları görme şansını dahi vaat ediyor. Yolunuz Cunda’ya düştüğü takdirde Rahmi M.Koç Müzesi’ni de görmelisiniz.

Cunda Sahil Çarşısı; mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Adanın sahil çarşısında yürümeye devam ettiğiniz takdirde bu çarşı ile karşılaşacaksınız. Çarşıyı baştan sona kadar turlamalısınız. Hatta, hem kendinize hem de sevdiklerinize hediye alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Taş Kahve’nin güzelliğine de hayran kalacaksınız. Bilhassa damla sakızlı kahvesi ile dikkat çeken bir yerdir. Ayrıca, Despot Evi ve Ayışığı Manastırı da mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor.

En İyi Cunda Otelleri

Cunda otelleri sayesinde hayatınızın belki de en güzel tatilini yapmış olacaksınız.

  • Kapya Cunda
  • Cunda Battalos Küçük Hotel
  • YundAntik Cunda Konakları
  • Cunda Despot Evi
  • Ayışığı Otel

Yukarıdaki otellerde gönül rahatlığıyla kalabilirsiniz.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu