Medya

Cüneyt Özdemir’den Ahmet Şık’a sert tepki…”Biraz haysiyetin varsa…!”

Geçtiğimiz aylarda HDP’den istifa eden İstanbul milletvekili Ahmet Şık ile gazeteci Cüneyt Özdemir Twitter’da adeta birbirlerine girdiler.kapıştı. Cüneyt Özdemir’in Ahmet Şık’a cevabı ise oldukça konuşulacak cinstendi.

Habertürk’teki Türkiye’nin Nabzı programında HDP’ye televizyonlarda yer verilmediğini belirten Avukat Salim Şen’in sözleri üzerine programın sunucusu Didem Arslan Yılmaz’ın, “Salim Bey burası bir kamu televizyonu değil. Özel bir sektörüz. Bu bir tercihtir” sözü medyada tartışmaya neden oldu.

Cüneyt Özdemir, YouTube kanalında röportaj yapmak için “davet ettik, meşgulüz dediler” ifadesini kullandı. Özdemir, tartışmalar üzerine 4 HDP’liyi aradıklarını ancak kendilerine bu 4 ismin de “Meşgulüz” yanıtını verdiğini ifade etti.

Özdemir, “HDP’ye uygulanan medya ambargosunu delelim dedik… Sonuç şaşırtıcı oldu…” ifadeleriyle program daveti konusunda şunları kaydetti:

AHMET ŞIK’TAN CÜNEYT ÖZDEMİR’E TEPKİ

Özdemir’in HDP’liler konusundaki açıklamalarında gülmesine tepki gösteren Şık, “Ana akım medya artıklarının kahkahasında kendini ele veren şu sinsilik Türkiye’deki medya düzeninin özeti” dedi.

Bunun üzerine Özdemir ise, Şık’ın HDP’den milletvekili seçildiğini hatırlattı ve şu yanıtı verdi:

“Ah canım ya HDP’den seçil, istifa et ve hâlâ duyar kas… Zor işin tabii… Buradan ekmek çıkmaz ama artık sana. Bence yeni mağduriyetler bulmalısın kendine…”

Şık ise son olarak, “Soytarılığı da sinsiliğiyle yarışıyor ama yine de malum saraya, diğer soytarıların yanına kabul edilemiyor” sözlerini kaydetti.

Bunun üzerine Cüneyt Özdemir’den dikkat çeken şu karşılık geldi.

“Berbat bir gazeteciydin, milletvekilliğini beceremedin, ola ola sosyal medyada bir trol oldun… Biraz haysiyetin varsa milletvekilliğinden istifa ederdin ama üç kuruşa tamah ettin… Soytarı görmek istiyorsan bir aynaya bak…”

“HDP’den milletvekili seçilmiş, HDP’den istifa etmiş, utanmadan hesabına ‘İstanbul Millevekili’ yazmış. Girseydin bakalım seçime bağımsız ne oluyordu… Madem bu kadar şahsiyetliydin neden vekilliği bırakamadın! Bunu hala savunan HDP’lilere de Allah akıl fikir versin!”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu