Reklam

Daha Gidecek Çok Yolumuz Var

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısında konuşan Ali Koç, yaptığı açıklamalarda genel manada bir rehavet havası sezdiğini ve daha gidilecek çok yolun olduğunu ifade etti.

Fenerbahçe, bettilt giriş sezonuna iyi bir başlangıç yaptı. Şimdilik gidişatlarının iyi olduğunu ifade eden Koç; “Daha gidecek çok yolumuz var. Biraz rehavet görüyorum, üst perdeden bakma görüyorum. Bunları hak edecek bir konumda değiliz. Bu hatayı geçmişte yaptık, lütfen bu hatayı tekrar yapmayalım. Hem lig hem Avrupa’da lideriz. Futbolumuz göze hoş geliyor. Savaşçı ruh, takım olmamız, hocamızın duruşu, söylemleri, futbol anlayışı ve stiliyle ilk etabı, hem rakamsal olarak hem de psikolojik olarak da bir üstünlükle tamamladığımızı düşünüyorum. Ama hiç önemli değil, önemli olan sezon sonunu üstünlükle tamamlamamız. Rica ediyorum şampiyonluğun ‘ş’sinden bile bahsetmeyin. Rakiplerinizle alay etmeyin, fazla havaya girmeyin ama sizi en büyük inançla inanmaya, takımı desteklemeye, saha dışında korumaya davet ediyorum. Hepimizin başarı yolunda sorumlulukları vardır, bütün camianın. Daha gidecek çok yolumuz var. Biraz rehavet görüyorum, üst perdeden bakma görüyorum. Bunları hak edecek bir konumda değiliz. Bu hatayı geçmişte yaptık, lütfen bu hatayı tekrar yapmayalım. Sıkı sıkı kenetlenelim, özellikle de işler kötü giderken. Tabii ki düştüğümüz zamanlar da olacak. O zamanlar en çok size ihtiyacımızı olan zamanlar olacak. Bunu tüm branşlar için söylüyorum. Teknik kadro ve oyuncular çok büyük inanmışlıkla mücadele ediyorlar. Farklı bir enerji var orada. Allah nazar değdirmesin. Doğru yolda olduğumuzu söyleyebilirim. Diğer branşlar içinse konuşmak için çok erken, daha sezonun başındalar.Bir rakibimizin adalet arayışı var. Son 10 senede 5 kere şampiyon olan rakibimizin. 22 Ekim’de haksızlığa uğrayan takımları kendi televizyonlarında göstereceklerine yönelik açıklama yaptılar. Biz bu topa girmek asla istemezdik ama bütün söylemleri ya bizim adımızı zikrederek ya da ima ederek oldu. Bu adalet arayışı keşke hep olsaydı. İşler iyi giderken de bir adalet arayışında olsalardı keşke. İşler ters giderken istediğiniz zaman, bunu insanlar, adalet değil ayrıcalık arayışı gibi düşünebilirler. Biz de resmi açıklamalarda değindik, hala değiniyoruz; Türk futbolunun adaleti yok. Belki minimize oldu, daha iyi olabilir ama şunu söyleyebilirim; zaten önceki federasyonların niyeti de adalet değildi. Hakemlere en çok biz isyan ettik canı yanan kulüp olarak. Çünkü bütün hakem sınavları kaldırılmıştı, keyfi hakemler atayacaklardı oraya. Belki bir takıma yardım eden hakem atanacaktı. Bir operasyon yaşanıyordu ve biz şiddetle karşı çıktık. Zaman gösterecek, doğru mu değil mi? Ama genelde zaten sıkıntılı bir sektör, UEFA sınavlarını geçmekte de zorluk çekiyorlar. 21. yüzyılda yakışıyor mu hakemlerimizin sınavdan geçememeleri? Başarır, başaramaz ama niyeti iyi federasyonun, bu yönetimin. Yeni testler getirdi ama bu zaman alacak. Bu kronikleşmiş yapı 1-2 senede oluşmadı ki. 20 yılın oluşumu bu. Bunu minimize etmek zaman alacak.” ifadelerini kullandı.

 

10 Pozisyon Var Onları Hazırlıyoruz, İletiyoruz

Galatasaray’ın çağrısı konusunda Başakşehir maçındaki çeşitli pozisyonları hazırladıklarını belirten Koç; “Allah’ın sopası yok ki, biz de bu adalet arayışından ilham alarak bu pozisyonu gönderdik. Cevap geldi; ‘yönetim kurulumuza talebinizi ilettik’ diye. Beklerdik, bekledik. 4 Kasım’da bir yazı yazdık, ‘bir gelişme var mı’ diye. Cevap şu; ‘Başakşehir maçındaki pozisyonu edindik. Projemize katkınızdan dolayı teşekkür ederiz. Ancak objektif değerlendirme yapabilmek adına ve Türk futbolunda adalet ilkesi için yalnız ilgili maçınızı değil sezon başından bu yana leh ve aleyhe gelişen tüm tartışmalı pozisyonları iletmenizi rica ederiz. Biz de 10 pozisyon var, onları hazırlıyoruz iletiyoruz.

Bırakın bu sezonu, son 5-10 sene leh-aleyhe bütün pozisyonları masaya yatıralım bakalım ne çıkacak altından. Biz 4,5 yıldır, ‘Türk futbolunda adalet’ diyoruz. İşler iyi giderken de kötü giderken de. İnşallah federasyonumuz bu yapısal sorunları, çıktığı yolda adresleyebilmek için başarılı olur. Bizim adalet anlayışımız; herkesin eşit şartlarda yarıştığı, rekabette ayrıcalıklandırılmadığı bir ortam. Bizim kendimize güvenimiz tam. Pozisyonları yollayacağız. İnşallah bizim pozisyonları da değerlendirirler ama programlarında tek konu Fenerbahçe olabilir böyle giderse.” ifadeleriyle sözlerini devam ettirdi.

 

Koç açıklamalarının devamında ise “Bunlar ahlaksız insanlar. Bunlardan da korunmamız lazım. bunların üzerine çöktüğünüz zaman belki de kalkıp, ‘yanlış mı yapıyoruz’ derler. Bunlardan istifade eden kulüpler varsa onlara da ikazım var. Bu öyle bir ilişki ki bu insanların söylediklerine siz inanmaya başlıyor ve kulübünüzü öyle yönetmeye başlıyorsunuz. Acayip bir çarktır bu. Aramızda da hala tribünde sıkıntılar olabilecek unsurlar görüyoruz. İnşallah işler iyi gider ve istedikleri amaca ulaşamazlar. En güzel örneği Altay’dı. En küçük şeyde nasıl sesler yükseldi statta? Uyanık olun, otokontrolü sağlayın statta. Elin Portekizli hocasının bunu bize söylemesine, söyletmesine gerek kalmadan lütfen otokontrolü sağlayın.’Fener alayı” yürüyüşü sonunda yaptığı konuşmada söylediği, “Artık fabrika ayarlarımıza dönmemiz lazım” sözlerinin sadece Fenerbahçe ile ilgili olduğunu, başka yöne çekmeye çalışanların olduğunu da vurgulayarak, “Seçimlerin eli kulağında. Tekrar söylüyorum, lütfen bizi siyasete sokmayın. Fenerbahçe’nin siyasetle işi olmaz. Bizim renklerimizde her kesimden insan vardır.” sözleriyle açıklamalarını noktaladı.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu