Magazin

Danla Biliç takipçilerinden destek istedi: “Bana sahip çıkın”

Ünlü Youtuber Danla Bilic, hakkında Çocukları Taciz ve Sosyal Medyadan Koruma Derneği tarafından suç duyurusunda bulunulmasıyla ilgili takipçilerinden destek istedi. Danla Biliç, geçtiğimiz ay çocuklara kötü örnek olduğu gerekçesiyle mahkemeye verilmesinin ardından yayınladığı ilk videosunda “psikolojimi bozdular; bana sahip çıkın” dedi.

DANLA BİLİÇ KÖTÜ ÖRNEK İDDİASINA İSYAN ETTİ

Danla Bilic, ”Allah çarpsın psikolojimi bozdular. Dışarıda arkadaşımla konuşurken yanlış bir şey dermiyim diye düşünüyorum. Psikolojim bozuldu! Evde kendi kendime konuşurken ‘Allahım şuan yanlış bir şey dedim mi?’ diye düşünür oldum. Eee ama yeter. Laf edemiyoruz. Hiç bir muhabbet yapamıyoruz. Bu ne yaa… Herşeyi düşünür oldum düşünmek zorunda değilim! Öğretmen miyim ben ya, neden her şey örnek olmak zorundayım?” diye konuştu.

Danla Biliç son yayınladığı videoda takipçilerine seslenerek ”Eğer arkamda durursanız, bana destek ve sahip çıkarsanız, gerçekten artık rahat rahat konuşabildiğim videolar çekmek istiyorum. Lütfen bu kıza sahip çıkalım. Sahipsiz sandılar beni yemeğe kalktılar. Yedirmem… Siz de yedirmeyin. Lütfen bu zamana kadar herkese birlikte salladık. Birlikte sallamaya devam edelim.” dedi.

ÜÇ İSİM İÇİN DE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULMUŞTU

Çocukları Taciz ve Sosyal Medyadan Koruma Derneği’ sosyal medya fenomenleri Kerimcan Durmaz, Enes Batur ve Danla Bilic hakkında ‘çocuklara kötü örnek oluyorlar’ gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu.

Çocukları Taciz ve Sosyal Medyadan Koruma Derneği Başkanı Erhan Nacar, sosyal medyanın ve fenomenlerin çocuklar üzerinde yaptığı olumsuz etkileri anlatarak, bunun için harekete geçilmesi için yetkililere ve ailelere çağrıda bulunmuştu.

Nacar, “Bir dernek kurduk. Bu derneğin bir amacı var. Çocukları taciz ve sosyal medyadan koruma sosyal yardımlaşma derneği. Bu dernek aslında çok geç kalınmış bir dernek. Daha önceden kurulması gerekiyordu. Çocuklarımız bizim bireyler olarak, anne baba olarak sahip çıkmamız gereken gençlerimiz. Bunlar artık örf ve adetlerimizden uzaklaşmaya başladı. Sosyal medya ve dijital çağ hayatımıza girdiğinden beri, bunların olumlu yönde etkilerini değil, olumsuz yönde etkilerini almaya başladık.

İşte bunlardan biri fenomenler. Vazgeçilmez fenomenler. Fenomenlerden birisi olan Enes Batur’a, biz dernek üzerinden yine ailelerden gelen şikayetler üzerine hemen açmadık tabi önce araştırdık baktık doğruluk paylarına baktık. Baktık ki gerçekten çok korkunç bir derecede sosyal medyayı 18 yaş altında olan çocuklarımız takip ediyor. Bunlar psikolojik olarak, hem pedagogların kontrolünde olması gerekiyor. Hem de anne babaların kontrolüne alınması lazım” diye konuştu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu