Reklam

Darbeci askerler ünlü reklamcının oğluyla birlikte ölümüne neden oldu

Boğaziçi Köprüsü’nde bulunan darbeci askerlerin halkın üzerine ateş atması sonucu ünlü reklamcı Erol Olçak ile 16 yaşındaki oğlu hayatını kaybettiği haber veriliyor.

Boğaziçi Köprüsü’nde bulunan askerlerin halkın üzerine açtığı ateş sonucu reklamcı Erol Olçak ile 16 yaşındaki oğlu hayatını kaybetmesi üzüntüye neden oldu. Erol Olçak, AK Parti’nin seçim kampanyalarını yapan reklamcı olarak biliniyordu.

Erol Olçak kimdir?

1963 yılında Çorum’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Estetik ve Sanat Tarihi bölümünden mezun oldu. 1987 yılında Arter Reklam Ajansı’nı kurdu.

Büyükşehir Belediyesi basın danışmanlığında o zamanki Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte çalıştı. O sırada DYP’den bir teklif aldı.Tansu Çiller’e bir sunum hazırladı. 1999 seçimlerinde DYP’nin Türkiye genel seçim kampanyasını yaptı.

AK Parti’nin kuruluş çalışmaları sırasında Recep Tayyip Erdoğan’ın birlikte çalıştı. Kuruluşundan bugüne kadar AK Parti’nin siyasi iletişimini yürütüyordu. AK Parti isminin bulunmasından parti kuruluşuna bir çok konuda etkin oldu. AK Parti’nin bütün genel ve yerel seçim kampanyalarını yönetti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu