GündemMagazin

Davut Güloğlu savcılık ifadesinde Sıla için neler söyledi?

Sıla’nın şikayetçi olduğu Davut Güloğlu verdiği ifadede neler söyledi?Şarkıcı Sıla’nın, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle Davut Güloğlu hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Güloğlu, soruşturmayı yürüten savcıya ‘şüpheli’ sıfatıyla verdiği ifadede “vatan hainlerine söyledim ama Sıla üzerine alındı” diye konuştu.

“SILA ÜZERİNE ALDI”

Güloğlu’nun ifadesinde sözlerinin doğru olduğu ancak hakaret etmediğini söylediği öğrenildi. Güloğlu’nun ifadesinde, “Yenikapı mitinginde bir gazeteci bana Sıla’nın demokrasi mitingine şov dediğini ve katılmayacağını sordu. Ben de bu açıklama ile ilgili eleştirimi yaptım. Vatanını sevip hizmet edenlerin burada olduğunu aksi düşünenlerin ise istedikleri yere gidebileceklerini söyledim. Devamında, kısa bir duraklamadan sonra ‘Vatanına hizmet etmeyen… olsun gitsin” dedim. Ancak bunu vatan hainlerine karşı söyledim. O son cümle doğrudan şikayetçiyi kastederek söylediğim bir cümle değildir. Suçlamaları kabul etmiyorum” dediği öğrenildi.

“DEFOLSUN GİTSİN ANLAMINDA SÖYLEDİM”

Verdiği ifadenin ardından adliye çıkışında habercilere açıklama yapan Güloğlu, sözünün arkasında olduğunu ifade etti. “Demokrasi nöbetinde sadece biz sanatçılar yoktu. Halk da vardı. 3 partinin lideri de oradaydı. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin en üst makamının başındaki sayın Cumhurbaşkanımız vardı. Ve öyle bir topluluğa şovmen denmesine karşı verdiğim tepkinin arkasındayım” diye konuştu.

Sarf ettiği sözleri Sıla’nın üzerine almasına üzüldüğünü belirten Davut Güloğlu, “Ben zaten orada söyleyeceğimi söylüyorum. Son olarak söylediğim vatanına hizmet etmeyen ‘…’ kelimesini de küfür olarak söylemedim. Defolsun gitsin anlamında söyledim” dedi.

o sözü Sıla Gençoğlu’na değil genele söylediğini ifade eden Güloğlu, “Sıla, ‘Oraya şov amaçlı giden bir kaç sanatçıya yönelik bu lafları söyledim’ deseydi. Ben de katılırdım ona. Ama öyle demedi. Şimdi öyle diyor” diye konuştu.

“SILA’DAN ŞİKAYETÇİ OLMA HAKKIMIZI KULLANACAĞIZ”

Güloğlu’nun avukatı Emrullah Gözcü de söz konusu sinkaflı kelimenin Sıla’ya yönelik söylenmediğini ifade etti. Vatanına milletine hizmet etmeyenlere yönelik, ‘defolsun gitsinler’ anlamında söylendiğini ileri süren Gözcü, “Biz de orada millet için şehitler için toplanan 15 Temmuz’u yaşayan insanlara şov diyen, şovmen diyen bu kişi hakkında şikayet hakkımızı kullanacağız” diye konuştu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu