Magazin

Davut Güloğlu ve Hayko Cepkin arasındaki “maymuna benziyor” davasından karar çıktı

Hayko Cepkin ve Davut Güloğlu arasında uzun zamandır devam eden davadan nihayet karar çıktı.7 yıl önce yaşanan olayda Davut Güloğlu, Hayko Cepkin için ‘Maymuna benziyor’ demiş Cepkin de hakaret davası açıp konuyu mahkemeye taşımıştı. “Maymuna benziyor” ifadesine istinaden Hayko Cepkin Davut Güloğlu’na dava açmıştı. 7 yıl devam eden dava Davut Güloğlu’nun lehine sonuçlandı. Mahkeme, Güloğlu’nun ifadesinde hakaret bulmadı.

Magazin medyasına yansıyan haberde  Davut Güloğlu, Hayko Cepkin’le ilgili ‘Maymuna benziyor’ demişti. Bu söz nedeniyle Hayko Cepkin Davut Güloğlu’na dava açmıştı. 7 yıl sonra dava Davut Güloğlu’nun lehine sonuçlandı.

Şarkıcı Hayko Cepkin’i maymuna benzettiği iddiasıyla 15 bin lira tazminat ödemesine hükmedilen şarkıcı Davut Güloğlu’yla ilgili kararı, Yargıtay eleştiri sınırları içinde kaldığı gerekçesiyle bozmuştu.

“MAYMUNA BENZİYOR” SÖZÜ ELEŞTİRİ OLARAK KABUL EİDLDİ

Sabah Gazetesi’nin haberine göre, bozma sonrası İstanbul 11 Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına tarafların avukatları katıldı. Kararını açıklayan mahkeme, Hayko Cepkin’in açtığı davayı reddetti.

Davut Güloğlu mahkemeyi kazandı. 7 yıldır süren dava Hayko Cepkin aleyhine sonuçlanmış oldu.

Davut Güloğlu’nun Hayko Cepkin’e sarf ettiği sözler neticesinde mahkeme bu sözlerin eleştiri sınırları içinde olduğuna karar verdi Davut Güloğlu’nun 15 bin tl tazminatının iptalini onadı ve 7 yıl süren dava sonucu Hayko Cepkin’n istediği sonuca ulaşamadı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu