Medya

Defalarca “satılıyor” haberleri ile gündeme gelen NTV Spor kanalı için el sıkışıldı

Uzun zamandır satılacak haberleriyle gündeme gelen NTV Spor’ın satışında önemli bir aşamaya gelindiğive kanalın satış anlaşması için geri sayımın başladığı haber veriliyor. Doğuş Yayın Grubu bünyesinde faaliyet gösteren NTV Sporsatışı kanalı için Discovery Channel ile anlaşmaya varıldığı öğrenildi. Taraflar arasındaki imzanın saatler içinde atılabileceği bildiriliyor. Uzun süredir medyayı satış haberiyle meşgul eden NTV Spor kanalının satışında önemli bir eşiğin geçildiği kaydedilirken son imzaların atılacağı toplantıda taraf avukatlarının hazır bulunduğu öğrenildi.

NTVSPOR DISCOVERY’E SATILIYOR 

Doğuş Grubu bünyesindeki NTV Spor kanalı 17 Mart 2008 tarihinde yayın hayatına başlamıştı. Özellikle İspanya La Liga, İngiltere Premier Ligi, NBA ve Formula 1 yayınları ile bir döneme damga vurdu.

NTV Spor, 2010 yılı başında Kral TV’nin karasal yayın frekansından yayın yapmaya başlamış ve bu sayede izlenilebilirliğini artırarak tam anlamıyla ulusal bir spor kanalına dönüştü.

Güntekin Onay, 2017-2018 futbol sezonu öncesi NTV Spor’dan ayrılarak beIN Sports’a transfer olmuştu. NTV Spor bünyesinde Rıdvan Dilmen ve Mehmet Demirkol gibi Türkiye’nin en çok izlenen ve takip edilen spor yorumcuları bulunuyor. NTV Spor Genel Yayın Yönetmenliğini ise Fuat Akdağ üstleniyor.

NTV Spor’un bundan sonraki yayın hayatı ile ilgili yönetimin nasıl bir karar alacağı ve kaça satıldığı  konusunda ise henüz bilgi yok.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu