Sinema

Defne Joy Foster’ın ölümünü konu alan film “Ansızın” 14 Ekim’de vizyonda

2 Şubat 2011 tarihinde hazin bir biçimde hayatını kaybeden sunucu Defne Joy Foster’ın ölümü beyazperdeye taşındı. Foster’ın ölümünü konu alan ve Almanya’da Almanca olarak çekilen “Ansızın” adlı film 14 Ekim’de vizyona giriyor. Yönetmen Aslı Özge’nin yönetmenliğinde çekilen  ‘Ansızın’ adlı film Almanya medyasında da gündem oldu.

“ANSIZIN” FİLMİNE ALMAN MEDYASI DA İLGİ GÖSTERDİ

Aslı Özge’nin, gazete haberlerinde yola çıkarak sunucu Defne Joy Foster’ın ölümünü senaryolaştırdığı öğrenildi. 14 Ekim’de vizyona giren Ansızın filminin yönetmenliğini üstlenen Aslı Özge, ‘Köprüdekiler’ ve ‘Hayatboyu’ filmleriyle ödüller kazanan bir yönetmen. Ansızın filmi,  insanlardaki kötülük tohumunun nasıl uç verdiğini gerilimli bir şekilde anlatıyor.

DEFNE FOSTER’IN ÖLÜMÜ YENİDEN GÜNDEME GELECEK

Filmin başrollerini Haneke’nin Beyaz Bant ve Tarantino’nun Eşkiya Çetesi filmlerinde rol alan, son olarak Homeland dizisinde karşımıza çıkan Sebastian Hülk, Julia Jentsch ve Spielberg’in Münih filmindeki rolüyle hatırladığımız Hans Zischler paylaşıyor.

Foster’ın hayatını kaybetme sürecinini beyazperdeye yansıtan filmin yönetmeni Aslı Özge “Toplumun kadının üstünde yarattığı baskıdan çok, bir bireyin üstünde hissettiği baskıyı anlatmak istedim” diye konuştu.

DER SPİEGEL DE HABER YAPTI

Dünya galasını 66. Berlin Film Festivali’nde yapan ve festivalden Avrupa Sinemaları Özel Mansiyon Ödülü ile dönen Ansızın filmini Der Spiegel ve Der Tagesspiegel gibi Alman gazete ve dergileri de manşetlerine taşımıştı.

İşte, Almanca çekilen Ansızın/All Of A Sudden filminin fragmanı:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu