MagazinSinema

Deliler Fatih’in Fermanı filmine Almanya’dan engel

Almanya’da FSK ( FREİWİLLİGE SELBSTKONRROLLE DER FILMWIRTSCHAFT) kurulunun incelemesinden geçen “Deliler Fatih’in Fermanı” filmi, içerdiği “aşırı Türk Milliyetçiliği” ve gençler için uygun olmadığı gerekçesiyle Avrupa’da +18 yaş sınırlaması aldı. Ayrıca filmin sadece gece yarısı tek seans gösterilebileceğine yönelik çıkan karar tepkiye neden oldu.

Türk sinemasının en yüksek bütçeli filmlerinden biri olan ‘Deliler Fatih’in Fermanı’nın yapımcılığını üstlenen Angel Film’in konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

“ALMANYA’NIN KARARINI KINIYORUZ”

“Bu karar yanlı bir karardır. Alman hükümetinin, üç kıtaya yayılmış Osmanlı İmparatorluğu döneminde yaşanan gerçek olaylara dayanan filmi Almanya’da yaşayan soydaşlarımızın izlemesini zorlaştırmaya yönelik bu anlaşılmaz kararını şiddetle kınıyoruz. Türk sinemasını temsil eden bir yapımcı olarak bu yanlı karara inat, Türk ve Osmanlı tarihinin gerçeklere dayanan epik hikayelerini sinemaya aktarmaya devam edeceğiz. Hakkımızı aramak için hukuki işlemleri başlatıyoruz”.

İşte, filmin fragmanı:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu