Televizyon

Demet Akalın’ın “Yasaklı Sanatçı” isyanına TRT Müzik’ten açıklama geldi

TRT Müzik kanalından aralarında ünlü sanatçılar; Sıla, Berkay, Bengü, Demet Akalın ve Nükhet Duru’nun da bulunduğu çok sayıda isme yasak geldiği iddiası ortalığı karıştırdı. TRT Müzik kanalından nereden çıktığı anlaşılamayan iddia ile ilgili yapılan açıklamada herhangi bir sanatçı için yasaklı listesinin olmadığı ifade edildi.

TRT MÜZİK YASAKLI LİSTEYİ YALANLADI

Ünlü popçu Demet Akalın,   yasaklılar listesinde bulunduğuna dair kaynağı bilinmeyen iddia ile ilgili  sosyal medya hesabından “Allah Allah, neden ve nasıl yasaklanmışım!? Doğru mu TRT?” diye yazdı.

Konuyla ilgili TRT Müzik kanalının resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Kamuoyuna duyurulur. TRT Müzik Kanalı’nda RTÜK tarafından belirlenen esaslar (alkol, tütün yasağı vb.) dışında herhangi bir sanatçı için yasak konulması söz konusu olmamıştır. Bahsi geçen sanatçılar müzik listeleri ve canlı yayınlarımızda konuk olarak halen yer almaktadırlar.” ifadelerine yer verildi.

Kanalın açıklamasında iddia edildiği üzere söz konusu sanatçılar için herhangi bir yasağın söz konusu olmadığı kaydedildi.

Medyabey olarak konuyla ilgili yaptığımız araştırmada söz konusu popçuların şarkılarına TRT Müzik kanalında yer verildiği ortaya çıktı.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu