Medya

Demirören Medya’da Murat Saygı depremi

Bugün flaş bir gelişme yaşandı CNN Türk Genel Müdürü Murat Yancı, Yönetim Kurulu’nun kararıyla Demirören Medya TV Grup Başkanlığı görevine getirildi.

Medya kulislerinde Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı yapılan bu atama kararına tepki göstererek istifa dilekçesini sunduğu haber veriliyor. Demirören Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Demirören’in de tereddüt etmeden ve gerekçesini sormadan bu istifayı kabul ettiği öne sürüldü.

Saygı’nın yarın itibarıyla son kez kanala geleceği ve veda edeceği konuşuluyor.

Murat Saygı, Nisan 2018’den bu yana müdürlük görevini yürütüyordu.

Demirören Medya Yönetim Kurulu’ndan atama konusuyla ilgili yapılan açıklama şöyle;

“Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

Yönetim Kurulumuzun aldığı karar doğrultusunda;

CNN Türk Genel Müdürü olarak görev yapan Sayın Murat Yancı, TV Grup Başkanı olarak atanmıştır.

Bugün itibariyle geçerli olan atamanın tüm grubumuza hayırlı olmasını umar, Sayın Murat Yancı’ya yeni görevinde başarılar dileriz.”

MURAT YANCI KİMDİR?

Gazeteci Murat Yancı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunudur.1994 yılında Akşam Gazetesinde muhabir olarak mesleğe adım atan Yancı, ardından Hürriyet Gazetesi’ne geçti. Sonraki yıllarda Kanal E ve Brt haber merkezlerinde görev yaptı.Sonrasında Star Tv’de ‘Metin Uca ile Günaydın Türkiye’nin editörlüğünü yürüttü. TRT’de yayınlanan ‘Kırılma Noktası’ adlı haber -belgesel programının genel koordinatörlüğünü üstlendi.

A HABER’İN KURULUŞUNDA YER ALDI

Murat Yancı, 2007 yılında Kanal 24’e geçerek creatif editör olarak çalıştı. Ardından Kanal D iç yapımlara transfer oldu. 2011 yılında A Haber’in kuruluş aşamasında kanalda görev aldı. Yaklaşık beş yıl A Haber Haber Müdürlüğü görevini yerine getiren Murat Yancı’nın yayınlanmış dört belgeseli bulunuyor.

Murat Yancı, Ağustos 2019’dan beri CNN Türk Genel Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu