Medya

Demirören Medya’dan bir sevindiren bir de üzen haber

Demirören Medya’dan maaşlara zam… Zam haberiyle sevinen personel bu kez işten çıkarmalarla sarsıldı. Grup bünyesinde yayın yapan haber kanalı CNN Türk’ten 5 isimle yollar ayrıldığı haber veriliyor.

Demirören Medya’dan ayrılık haberi geldi. Bir süre öncesinde 10 isim “ücretlerin yetersizliğini” gerekçe göstererek çıkışlarının verilmesi talebinde bulunmuştu, beş personelin önceki gün görevlerine son verildi.

Buna göre grup bünyesinde yayın yapan haber kanalı CNN Türk’te Programlar Departmanı’ndan Kameraman Serkan Topal, Montaj bölümünden Barış Şahin ve Ceyhun Ekici ile Yapımcı Yusuf Karakaya ve Gökhan Çalık’la yollar ayrıldı.

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde CnnTürk’te muhabir Serhat Dal, 2004 yılından beri kurumda görev yapan şef kameraman Enver Erdem ve muhabirler Fevzi Özgür Altın ve Sema Akbulut’la yollar ayrılmıştı.

SEVİNDİREN ZAM HABERİ GELDİ

Asgari ücretin iyileştirilmesinin ardından medyada zam beklentisi artmıştı.

Medyaradar’ın haberine göre grup bünyesindeki çalışanların maaşlarına yapılan zam oranı yüzde 8 ile 10 arasında tutuldu. Az sayıda çalışana ise yüzde 30 oranında zam verildi. Bu durum karşısında çifte standart yapıldığını ifade eden medya grubunun çalışanları tepkilerini dile getiriyor.

Öte yandan yemek ücretlerinde de artışa gidildi ve 1 Ağustos itibariyle günlük 55 TL olarak belirlendi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu