Medya

Demirören Medya’nın gazeteci Canan Kaya’ya açtığı tazminat davasında flaş gelişme

Demirören Medya’nın gazeteci Canan Kaya aleyhinde “ticari itibarı zedeler nitelikte” haber yaptığı gerekçesiyle açtığı tazminat davasında yeni gelişme. Demirören Medya Grubu’nun Canan Kaya hakkında açtığı 20.000 TL’lik tazminat davasının ilk duruşması Çağlayan Adliyesi’nde görüldü. Canan Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada duruşma öncesinde savcının soruşturmayla ilgili takipsizlik kararı verdiğini duyurdu.

Demirören Medya tarafından, gazeteci Canan Kaya’nın da aralarında bulunduğu beş şirket temsilcisi aleyhinde 16 Mayıs 2020 tarihli “Kadın çalışan, yönetim katından ayakkabılarıyla geçtiği için istifaya zorlandı” başlıklı haber gerekçesiyle açılan tazminat davası takipsizlik ile sonuçlandı.

Medya Koridoru web sitesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Canan Kaya, İleri Haber, Tele 1, Aykırı Haber ve Ajanspress’in yanı sıra Demirören Medya’da özel güvenlik görevlisi olarak çalışırken işten çıkarılan Zeynep Tüzer de dava edilenler arasında yer alıyor.

Canan Yaka, sosyal medya Twitter’dan bugün dava ile ilgili yaptığı paylaşım şöyle:

“Demirören Medya Grubu’nun hakkımda açtığı 20.000 TL’lik tazminat davasının ilk duruşması için Çağlayan’dayız. Duruşma öncesi savcının soruşturmayla ilgili TAKİPSİZLİK kararı verdiğini önemle belirtmek istiyorum.”

NE OLMUŞTU?

16 Mayıs 2020 tarihinde medyakoridoru.com’da yayınlanan “Demirören Medya’da büyük skandal! Kadın çalışan, yönetim katından ayakkabılarıyla geçtiği için istifaya zorlandı!” başlıklı haberin “ticari itibarı zedeler nitelikte” olduğu iddiasıyla dava edilen taraflar arasında Medya Koridoru, İleri Haber, Tele 1, Aykırı Haber ve Ajanspress’in yanı sıra işten çıkarılan Zeynep Tüzer de yer alıyor. Bir önceki duruşmada, Demirören Medya’nın aykırı.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak ve Ajanspress hakkındaki şikayetten feragat etmişti.

Demirören Medya, 9 Mayıs 2020’de işten çıkarılan özel güvenlik görevlisi Zeynep Tüzer’in işten atılmasıyla ilgili iddiaları sayfalarına taşıyan beş haber sitesine, Demirören şirketinin kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle dava açmıştı.

Dava edilen taraflar arasında özel güvenlik görevlisinin haksız yere işten çıkarıldığı iddialarını haberleştiren Medya Koridoru, İleri Haber, Tele 1, Aykırı Haber ve Gold Ajans’ın yanı sıra işten çıkarılan çalışan Zeynep Tüzer de yer aldı. Haber sitelerinden 50,000’er lira ve Tüzer’den 25,000 lira değerinde manevi tazminat talep edilmişti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu