Gündem

Demirtaş’ın kitabı üzerinden yürütülen algı operasyonunun militanlığına soyunan Sarah Jessica Parker’a tepki

Selahattin Demirtaş’ın ‘Seher’ isimli kitabının yabancı dile çevrilmesinin ardından ünlü oyuncu Sarah Jessica Parker’ın elinde görüntülenmesi ve dahası kitabın Parker’ın sahibi olduğu yayınevi tarafından basımının sağlanması Türkiye’de şaşkınlığa ve haklı  tepkilere neden oldu. Strateji uzmanı Abdullah Çiftçi, olayın Türkiye’nin Fırat’ın Doğusu’na operasyon yapacağı döneme denk gelmesinin manidar olduğunu kaydetti.

PARKER’A TÜRKİYE’DEN TEPKİ VAR

Parker’ın bu ilginç çıkışı Türkiye’nin de gündeminde. Strateji uzmanı Abdullah Çiftçi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Sarah Jessica Parker’ın açıkça algı operasyonununbir parçası olduğunu yazdı. Çiftçi “İstihbarat Jessica üzerinden algı yönetiyor.. Fırat’ın Doğusu ile eş zamanlı algı.. ” paylaşımıyla dikkat çekti.

Öte yandan Yeni Şafak gazetesi Aydın Ünal’ın da konu gündemindeydi. Aydın,  olayı bugünkü köşesine taşıdı.

SARAH JESSICA PARKER TÜRKİYE’DEN TEPKİ ALDI

Bugünkü ‘Sarah Jessica Parker ve Selahattin Demirtaş’ başlıklı yazısında bu tartışmalara değinen Yeni Şafak gazetesi yazarı Aydın Ünal, ünlü oyuncuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“ABD’li ünlü oyuncu Sarah Jessica Parker, New York’taki evinden çıkarken elinde Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde yazdığı Seher adlı kitapla görüntülenmiş. Sonradan anlaşıldı ki, Demirtaş’ın kitabının İngilizce çevirisini Sarah Parker’ın yayınevi basacakmış. Sarah Parker çocukluğundan beri film çeviriyor. Babası ve eşi Yahudi. Kendisi de azılı bir İsrail savunucusu. Filistinlilere “terörist” diyecek kadar azılı. En bilinen filmi ise “Sex and the City”!”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu