Dijital Platformlar

Deniz Çakır ve Bade İşcil’in yer aldığı Aslında Özgürsün Gain’de yayında

Başrollerinde Deniz Çakır ve Bade İşcil’in yer aldığı, Duygu Asena’nın aynı adlı romanından uyarlanan Aslında Özgürsün dijital platform Gain’de görücüye çıktı.

“Duygu Asena: Aslında Özgürüz” dizisinde Şokopop ekibi mücadelenin en kitlesel örneklerinden biri olan kadın hareketinin Türkiye’de geniş kesimlerce benimsenmesinin yolunu açan Duygu Asena’yı mercek altına alıyor.

Aslında Özgürsün, 9 Mayıs 2022’de yayına girdi. Yapımın senaristliğini ve yönetmenliğini Ali Kemal Güven’in, yapımcılığını WitchCraft Film’in üstlendiği bir GAİN Orijinal internet dizisi.

Dizinin başrollerini Deniz Çakır ve Bade İşcil’in paylaşırken dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Alican Yücesoy, Burak Yamantürk, Saygın Soysal, Berk Cankat, Ceren Taşçı, Perihan Savaş, Aslı İçözü, Nurhan Özenen ve Nükhet Duru yer alıyor. Zuhal Olcay ise Duygu Asena’yı canlandırıyor.

Dizi, Türk yazar ve kadın hakları savunucusu Duygu Asena’nın Aslında Özgürsün isimli kitabından uyarlandı.

ASLINDA ÖZGÜRSÜN’ÜN HİKAYESİ

Dizi, çocukluktan beri hiç ayrılmamış iki yakın arkadaş Belgin(Bade İşcil) ve Berna’nın(Deniz Çakır) şehirde aşkı ve kimliklerini ararken, verdikleri var olma savaşını anlatıyor.

İki çocuklu ve evli olan Belgin kendini ailesine adamış, yıllar içerisinde kim olduğunu kaybetmiş ve artık sıradanlaşmış evliliğinde mutsuz bir kadına dönüşmüştür. Ünlü bir yazar olan Berna ise hem kariyerinde hem de aşk hayatında inişli çıkışlı günler geçirmektedir. Hayatlarında mutlu sona ulaştıklarını sanan iki arkadaş aslında her şeyin onlar için yeni başladığını öğreneceklerdir.

Gündelik hayatın getirdiği tüm dertlere karşı birbirlerine tutunan ve omuz omuza yürüyen iki yakın arkadaş, toplumun ve erkeklerin dayattığı ahlak anlayışına, tabulara karşı çıkıp özgürlüklerini ve kimliklerini ararlar.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu