Televizyon

Deprem Profesörü Ahmet Ercan’ın Habertürk’teki açıklamalarına tepki yağdı

Habertürk’te Oylum Talu’nun sunumuyla ekrana gelen Burası Haftasonu’nun konuğu  deprem uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan’dı. Ahmet Ercan’ın programda yaptığı açıklamalar deprem konusunun çok önüne geçti. Ercan’ın yoksulların kime oy vereceğini bilmediğini ifade edip şehit olma gazıyla savaşlarda öldüklerini söylemesi tepkilere neden oldu.

AHMET ERCAN’DAN TARTIŞMA YARATACAK AÇIKLAMALAR

Sosyal medyada yapılan yorumların birçoğu Ahmet Ercan’ın sıradışı açıklamalarıyla ilgiliydi. Yapılan yorumlarda Prof. Ahmet Ercan’ın halkın genelini aşağıladığı dile getirildi.

Prof. Dr. Ahmet Ercan, Habertürk canlı yayınında çok tartışılacak açıklamalara imza atması şaşkınlığa neden oldu. Depremlerin etkilerinin konuşulduğu programda Ahmet Ercan, yoksul insanların kime oy vereceğini bilmediğini, savaşlarda da bu insanların ya açlıktan ya da şehit olma gazıyla öldüğünü söyledi. Ercan, “Bakın, yoksulluk ve geçim sıkıntısı varsa eğer, sen depremde ölecek ilk insanlardansın.” sözü tepki çekti.

“YOKSUL KİME OY VERECEĞİNİ BİLMEZ”
Tartışma yaratacak açıklamalarına devam eden Ercan, “Yoksul bir insan, geçim sıkıntısı olduğu için eğitimi yoktur. Kime oy vereceğini bilmez yoksul insan. Hayat görüşü, yaşam görüşü oldukça dardır. Savaşta bunlar ölürler. Ya açlıktan ölürler bu insanlar.” dedi.

“ŞEHİT OLACAKSIN GAZIYLA…”
Ercan, “Ya savaşta şehit olacaksın gazıyla ölürler. İnsanları izliyoruz burada; PKK’ya karşı savata hiçbir zengin çocuğu var mı? Hep yoksullar ölür.” şeklindeki provokatif açıklamalarıyla dikkat çekti.

İşte, Ercan’ın tepki çeken açıklamaları:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu