Gündem

Deprem profesörü Ahmet Ercan’ın sözleri olay oldu…”Depremde yoksullar ölür!”

Deprem profesörü Ahmet Erecan, İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremi yorumlamak için Selçuk Tepeli’nin sunduğu Fox TV Ana Haber’e konuk oldu. Prof. Dr. Övünç Ahmet Ercan’ın depremi yorumlarken yoksulluk ile ilgili sözleri özellikle sosyal medyada çok konuşuldu.

Deprembilimci Prof. Dr. Övünç Ahmet Ercan, İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremi yorumlamak için Selçuk Tepeli’nin sunduğu Fox TV Ana Haber’e konuk oldu.

Ahmet Ercan’ın depremle ilgili söylediği sözler sosyal medyada olay oldu.

“Bir ülkede yoksulluğu yenmedikçe depremlerin adı ölüm olur. İnsanlar istedikleri için kötü ev yapmıyorlar. Çünkü yer inceleme çalışmalarına, inşaat mimari projelerine para ödemeleri gerekiyor. Bir ülkede deprem sorununu çözmek için o ülkenin ekonomisinin düzelmesi gerekiyor. Yani yoksulluk ne kadar fazlaysa deprem size o kadar yakındır. Depremde zaten yoksullar ölür, zenginler ölmez. Hiçbir ünlünün, hiçbir zengin bir kişinin enkaz altından çıkarıldığını duymadınız, duymayacaksınız. Ana sorun yoksulluktur” diyen Ahmet Ercan sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu