GündemManşetYaşam

Depremden sonra Bodrum’dan dönmek de tatilcilere pahalıya patladı!

Bodrum açıklarındaki deprem yüzünden keyifleri kaçan ve tatillerini yarıda kesen tatilcilerin Milas-Bodrum Havalimanı’nda aşırı yoğunluğa neden olduğu haber veriliyor. Uçakların ekonomi sınıfındaki koltuklarda boş yer yok. Uçak biletlerinin 650 TL’ye kadar çıktığı öğrenildi.

BODRUM’DAN DÖNÜŞ 650 TL!
Bodrum yaz turizmi, dün sabaha karşı meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Son iki senedir ciddi sorun yaşayan ünlü tatil beldesinin, 2017’nin ilk altı ayında da kan kaybetmeye devam ettiği bildiriliyor.

Milas Bodrum havalimanına gelen yolcu sayısı 2017 Ocak-Haziran döneminde yüzde 7.4 azalışla 151 bin kişiye geriledi. Yaşanan depremin ardından gelen rezervasyon iptalleriyle bölge turizmcisinin umutlu bekleyişi kabusa döndü. Bodrum’u tercih eden yerli turistin tatilini yarıda kesme kararı alması da yaşanan krize tuz biber ekti. Milas-Bodrum ve Dalaman havalimanlarında dönüş için yoğunluk yaşanıyor. Bodrum’dan ayrılanların oluşturduğu yoğun talebi başta THY olmak üzere özel havayolu şirketleri karşılamakta sıkıntı yaşıyor.

UÇAKLARDA BOŞ YER YOK!

Bodrum-İstanbul seferlerinde havayollarının sadece birkaç uçuşunda yüksek fiyatlı business sınıfında boş koltuk olduğu haber veriliyor.

Tatillerini yarıda keserek artçılarla sarsılmaya devam eden Bodrum’dan ayrılan yerli turistin yoğun talebi nedeniyle, Bodrum’dan İstanbul’a THY’nin sadece saat 18.40 seferindeki business sınıfında yer kaldı. Bilet fiyatı 511 lira oldu. Onur Air’in sadece saat 22.45 uçağında bulunan yerin fiyatı ise 342 lira. Pegasus Havayolları’nın Bodrum-İstanbul Sabiha Gökçen uçuşlarında da yer yok. Atlasglobal’in Bodrum-İstanbul uçuşunda ise sadece saat 19.20 uçağında kalan business sınıfındaki yerin bilet fiyatı ise 637 TL.

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR