Medya

Derya Sazak’tan Orta Sayfa programına eleştiri ve öneriler… “Fox’u bekleyen tehlike!..”

Tecrübeli gazeteci Derya Sazak, Fox TV’de yeni başlayan Fox TV Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, Murat Yetkin, Deniz Zeyrek, Çiğdem Toker ve Nevşin Mengü’nün yer aldığı Orta Sayfa programıyla ilgili eleştiri ve önerilerde bulundu.

DERYA SAZAK: “PROGRAM ZAYIF KALDI!”

Derya Sazak, sosyal medya Twitter’da programla ilgili düşüncelerini takipçileriyle paylaştı. “FOX’dan yeni ‘tartışma’ programı Orta Sayfa…Ankara ağırlıklı, başarılar!” ifadesiyle yorumlarına başlayan Derya Sazak, Orta Sayfa ile ilgili şu görüşlere yer verdi:

“RESMİ GAZETEYE TAKILDILAR”

“Fox’da düzeyli ‘tartışma’,kadro iyi program zayıf kaldı.Orta Sayfa adı gazetelere atfen ancak 5 gazeteci o sayfaları ‘özel’ kılacak bilgi ve kulisten uzaktılar Merkeze ve Resmi Gazeteye takıldılar,Lütfi Elvan gitti gidiyor beklentisiyle geçti 1 saat.Daha analitik olabilirlerdi.

FOX’U BEKLEYEN TEHLİKE!

Medya Erdoğan rejiminde yandaş muhalif diye bölündüğü için ekranlar ‘bizden,onlardan’ şeklinde ayrışıyor.Habertürk gibi iki tarafa da açık az sayıda kanalda ise kavga gürültü fikirleri bastırıyor! FOX’u bekleyen tehlike CNN Türk Tarafsız Bölgenin muhalif versiyonu olmak!”

Derya Sazak, Doğan Şentürk moderatörlüğündeki Orta Sayfa için şu önerilerde bulundu.

ORTA SAYFA’YA ÖNERİLERDE BULUNDU

“FOX’a öneri: Orta Sayfa en az 2 güne çıkarılarak gazeteciler 2’ye ayrılabilir; öteki 2 konuk gündeme göre uzmanlardan oluşur! Gündem ekonomiyse Mahfi Eğilmez,yüzde 50+1 ise anayasacı Kemal Gözler çağrılabilirdi böylece ‘iktisatçı değilim’ tarzı sözler yansımazdı izleyiciye!

FOX gibi haberde ilk sırada olan kanal Orta Sayfa diye ‘tartışma’ programı baslatıyorsa ilk günden demokrasi özgürlük adalet sorunlarını ıskalamamalı.Medyada yeni bir soluğa ihtiyaç var; 90’larda sabahlara kadar insanları uykusuz bırakan Ali Kırca’nın Siyaset Meydanı gibi.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu