Destek Ödemesi Kapsamında 4 Bin 629 TL Verilecek! Sosyal Yardımlar Zamlı Olarak Hesaplara Yatacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, hak sahibi vatandaşlar için ağustos ayında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na ilave kaynak aktarımı yapıldığını önceki günlerde duyurdu. Bakanlığın sağladığı kaynak aktarımının yanı sıra, ağustos ayı boyunca farklı destek ödemeleri hesaplara yattı. Evde bakım maaşı, aile destek programı ödemeleri, sosyal ve ekonomik destek ödemesi ağustos ayında vatandaşlara iletilirken, haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından memur maaşları ile birlikte sosyal yardım ödemelerine zam yapıldığı için ağustos ayında güncel ödeme tutarları merak ediliyor. Bakan Göktaş da geçtiğimiz ay memur maaş katsayısına göre artan güncel destek ödemesi tutarlarına dair bilgi vermişti.

Sosyal Yardım Zamlı Ödemeler

Temmuz ayında aile destek programı ödemelerine zam yapılmadığı için hane içinde kişi başına düşen aylık gelire göre ağustos ayında da 850 TL’den başlayan ve 1250 TL seviyesine kadar çıkan destek ödemesi verildi. Evde bakım maaşı ile sosyal bir ekonomik destek ödemesi ise zamlı olarak iletildi. Her iki destek ödemesinin de zamlı olarak hak sahibi kişilerin hesaplarına aktarılmasının ardından, toplumun farklı kesimleri için hayata geçirilen destek ödemelerinin güncel tutarları merak konusu oldu. Temmuz ayinin ilk günlerinde açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, destek ödemelerine memur maaş katsayısına göre zam yapıldığını belirtti. Gerçekleşen artış neticesinde, orta silikozis aynı 3938 TL’den 4629 TL’ye çıktı. Bakanlığın sosyal yardıma zam yapması sonrasında, hak sahiplerine bundan sonra 4629 TL ödeme yapılacak.

Aile Bakanlığı Destek Ödemeleri Son Durum

Ağustos ayının ortalarında aile destek programı ödemeleri, evde bakım maaşı, sosyal ve ekonomik destek ödemesi verilirken, çeşitli destek ödemelerinin ne zaman iletileceği de merak ediliyor. Sosyal yardımlar hesaplara aktarıldıkça, Bakanlığın resmi internet sitesinden ya da sosyal medya hesaplarından kamuoyuna bilgi veriliyor. Bu çerçevede, destek ödemeleri ile ilgili güncel gelişmelere erişmek isteyen kişiler, Bakanlığın resmi internet sitesini ve sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir