Destek Ödemesi Zamlı Verildi! Sosyal ve Ekonomik Destek Ödemesi Alanlara Müjde

Sosyal ve ekonomik destek ödemesi, ağustos ayında zamlı olarak hak sahibi vatandaşların hesaplarına aktarıldı.

Dar gelirli ailelere, Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığı ağustos ayına da sosyal yardım ediyor ancak temmuz ayında maaş zammının netlik kazanmasının ardından destek ödemelerine de memur maaş katsayısına göre zam yapıldığı için sosyal yardımlardan faydalanan kişiler, zamlı ödemelere dair araştırmaları sürdürüyorlar. Bu çerçevede, sosyal ve ekonomik destek ödemesi de ağustos ayında zamlı olarak hesaplara yattı.

SED Yardımı Ağustos 2023 Ödemesi

Evde bakım maaşı, engelli ve yaşlı aylığı, silikozis aylığı gibi destek ödemelerine memur maaş katsayısına göre zam yapılırken, sosyal ve ekonomik destek ödemesi de aynı şekilde arttı. Temmuz ayında gerçekleşen artış ardından, ağustos ayında zamlı ödemeler için heyecanlı bekleyiş başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, SED yardımı çerçevesinde ağustos ayında toplamda 575 milyon TL aktarıldığını belirtti. Söz konusu destek ödemesinin verilmesinin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada ‘’Bakan Göktaş, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çocukların temel ihtiyaçlarının ve okul masraflarının karşılanması amacıyla ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmeti sunulduğunu belirtti. SED ile çocukları aile bütünlüğü içinde desteklediklerini belirten Bakan Göktaş, çocukların ailelerinin yanında yaşama en sağlıklı şekilde hazırlanabileceklerini vurguladı. Bakan Göktaş, SED hizmetinden yararlanan her bir çocuk için aylık ortalama 3.571 TL destek verildiğini kaydetti’’ ifadeleri yer aldı.

Sosyal Yardımlar Zamlı Veriliyor

SED yardımı, memur maaş katsayısına göre artmış ve ortalama 3571 TL seviyesine yükselmişti. Ağustos ayı itibariyle zamlı destek ödemeleri hak sahibi vatandaşların hesabına aktarılırken, toplumun farklı kesimlerinde bulunan kişiler de destek ödemelerine dair gelişmeleri yakından takip ediyorlar. Bu çerçevede, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın temmuz ayında artışa gittiği sosyal yardım ödemeleri, ilerleyen süreçte hak sahiplerine iletilecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ödemeleri sağladıkça resmi internet sitesinden ya da sosyal medya hesaplarından kamuoyuna bilgi verecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir