İnternet

Dev torrent sitesi internet dünyasına veda etti

Dünya çapında çok sayıda kullanıcıya ulaşan dev torrent sitesinin kapandığı öğrenildi. Chip Online’ın haberine göre dünyanın en büyük ikinci torrent sitesi konumundaki ExtraTorrent, kalıcı olarak kapandı.

EXTRATORRENT KAPANDI

Dünyanın en büyük ikinci Torrent sitesi ExtraTorrent, kapılarını kalıcı olarak kapattı. 2006’da açılan web sitesi, basamakları tek tek çıkarak son iki senede üçüncü ve ikinci sıraya yükselmişti.

ExtraTorrent’e dün akşam girmeye çalışanlar, web sitesinin tamamen kapandığına dair kısa bir mesajla karşılaştılar. Torrent sitelerinin zaman zaman ulaşılmaz hale gelmesi veya alan adı değiştirmesi alışıldık bir şey olsa da sitede yazanlar, ExtraTorrent’in bir daha hiç geri dönmeyeceğini söylüyordu.

TORRENT NE DEMEK?

Torrent, internet üzerinden bir dosya indirmek için gerekli olan her bilgiyi içinde barındıran, .torrent soyadlı küçük bir dosya. Başka bir şekilde söylemek gerekirse, Torrent’te dosya isimleri, bu dosyaların boyutları, nereden indirilecekleri gibi bilgiler yer alıyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu