Müzik

Devrim Erden “Büyü Artık” şarkısıyla meydan okudu: “Assolistlerin yerini ‘az’solistler almış!

Bir dönem müzik sektörünün en çok konuşulan şarkıcılarından olan Devrim Erden’den sert açıklamalar. Müzik çalışmalarına ara verdikten sonra yeniden sahnelerde boy gösteren Devrim Erden iddialı açıklamalarıyla gündemde. Assolistlerin yerini azsolistlerin aldığını söyleyen bir zamanların ünlü yorumcusu, “Vokalistim olamayacak isimler sahnelerde iş yapıyor” diye konuştu.

“BÜYÜ ARTIK” ADLI SINGLE İLE DÖNDÜ

4 yıllık aradan sonra yeni single çalışması “Büyü Artık”la müzik dünyasına farklı bir geri dönüş yapma hazırlığı içinde olan Devrim Erden, elektronik soundları güçlü sesiyle sentezlediği çalışmasını yeni imajıyla da destekleyerek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Uzun yıllar sahnelerde güçlü sesiyle “alaturka” eserleri başarıyla seslendiren Devrim Erden, “Kendi devrimim” dediği yeni çalışmasında “pop yapmasını” yorumlarken oldukça iddialı cümleler sarfediyor. Devrim Erden, elektronik müzik soundlarını İlker Tekyaygil’in bestesiyle buluşturduğu “Büyü Artık” şarkısında çağa ayak uydurmak yerine yeni bir tarz yaratmak istediğini söyledi.

SAHNEDE ŞARKICILARIN SÖZLERİ DEĞİL MÜZİKLERİ DİNLENİYOR

Devrim Erden, “Türkiye’de dünya soundlarıyla pop müzik yapılıyor ama bu şarkıları bir de güçlü seslerin yorumundan dinlenilmesi gerektiğini düşündüm. Sahneye çıkan birçok popçunun şarkılarının sözleri değil, müzikleri dinleniliyor. Çünkü assolistlerin güçlü seslerinin yerini bana göre ‘az solistlerin’ zayıf sesleri almış durumda. Geriye sadece hareketli müzik kalıyor” derken pop dünyasında yorumcuların azaldığını iddia etti.

“GÜZEL SES DİNLEMEK HERKESİN HAKKI”

Yıllarca sahnede orkestrarla şarkılar söylediğine işaret eden Erden, “Ben ve benim gibi sahneye çıkan bir çok güçlü sesin vokalistimiz bile olamayacak kişiler sahnelerde sadece müzikle iş yapıyor. Türkiye’de sesi olmayan çok star ve starcık var. Bunların yerine pop müziği güçlü yorumcuların sesiyle dinlemek herkesi mutlu eder. Zira şarkılar sadece müzikten değil sözlerden de oluşuyor. Güzel ses dinlemek herkesin hakkı” dedi.

KLİP YÖNETMENLİĞİNİ KEMAL BAŞBUĞ YAPTI

Devrim Erden, Kemal Başbuğ yönetmenliğinde çekilen “Büyü Artık” klibinde sesi kadar yeni imajını da konuşturuyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu