Televizyon

Didem Arlan Yılmaz’la Vazgeçme’deki Özge Sevinç dosyasında 2 tutuklama

Özge Sevinç’in ailesi Show TV’de ekranlara gelen Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programına başvurunca, genç kızın şüpheli ölümü üzerindeki sis perdesi aralandı. Sevinç, 13 Temmuz’da Sındırgı Adliyesi’ne gidip kendisinden 40 yaş büyük kocası hakkında boşanma dilekçe verdi. Özge Sevinç adliyeden ayrıldıktan sonra da Yılmaz Akkoca isimli bir adamın evinde kalmaya başladı. İşte ne olduysa o 6 gün içinde oldu. Özge Sevinç önce yataklara düştü, ardından da yaşamını yitirdi.

28 yaşındaki Özge Sevinç soruşturmasında gözaltına alınan 3 şüpheli dün Sındırgı Adliyesi’nde hakim karşısına çıktı. Şüphelilerden Ayşe Asar ve Cengiz Karataş “fuhuşa teşvik, insan ticareti ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçlarından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Balıkesir L Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Yılmaz Akkoca ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ŞİDDET, DARP, İŞKENCE

Ancak Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programında genç kadının, Ayşe Asar ve Cengiz Karataş tarafından kandırılıp, kendisinden 40 yaş büyük bir adamla evlendirildiği ortaya çıktı. Talihsiz kadının, kocası tarafından 4 ay kilit altında tutulup sistematik işkence gördüğü ve 12 aylık bebeğinin de bir aileye satılmak istendiği yine canlı yayında öğrenildi. Programa bağlanan görgü tanıkları ise Özge Sevinç’in eşinden boşanma dilekçesi verdikten sonra yanında kaldığı Yılmaz Akkoca’yı işaret etti. Canlı yayına bağlanan bir izleyicinin “Akkoca’nın evinden bir kadının imdat çığlıklarını duydum!” sözleri üzerine soruşturmayı yürüten Sındırgı Cumhuriyet Savcılığı düğmeye bastı! Sındırgı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri Özge’nin en son kaldığı evin sahibi Yılmaz Akkoca’yla birlikte Ayşe Asar ve Cengiz Karataş’ı gözaltına aldı.

96 SAAT SÜREN İFADE

Perşembe günü gözaltına alınan 3 şüpheli dün Sındırgı Adliyesi’nde hakim karşısına çıktı. Yılmaz Akkoca adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Ayşe Asar ve Cengiz Karataş ise “fuhuşa teşvik, insan ticareti ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçlarından tutuklandı.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu