Medya

Die Welt gazetesinin yayın yönetmeninden ilginç Deniz Yücel iddiası!

Alman Die Welt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ulf Poschardt, ajanlık faaliyeti yürüttüğü gerekçesiyle tutuklanan Die Welt gazetesi Türkiye muhabiri Deniz Yücel hakkında ilginç açıklamalarda bulundu. Poschardt, Deniz Yücel’le ilgili olarak Türk hükümetinin yumuşama sinyalleri verdiğini iddia etti.

DİE WELT YAYIN YÖNETMENİNİN DENİZ YÜCEL TEMENNİSİ

Deutsche Welle’nin haberine göre Poschardt, Perşembe günü konuk olduğu SWR radyosunda  Deniz Yücel’in durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Deniz Yücel’in tahliye edilmesine yönelik temkinli bir iyimserliğe sahip olduğunu belirten Poschardt, “Türk tarafının meslektaşımıza yönelik maksimum sertlikteki muamelesini göz önünde bulundurduğumuzda birkaç haftadır Türk hükümetinde bir hareketlilik hissediyoruz” dedi.

“TECRİTTE DEĞİL”

Türk hükümetinden yumuşama sinyallerinin geldiğini ileri süren Die Welt Genel Yayın Yönetmeni, “Deniz tecritte tutulmuyor. Bu bir kere çok iyi. Tabii ki Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Almanları yeniden dost olarak istediğini söylerse çok seviniriz” şeklinde konuştu.

Die Welt gazetesi Türkiye muhabiri Deniz Yücel, gazetecilik faaliyetini aşan çalışmalar yürüttüğü gerekçesiyle 14 Şubat’ta gözaltına alınmıştı. 27 Şubat’ta da “halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve terör propagandası yapmak” suçlamasıyla tutuklanan Deniz Yücel,  yaklaşık 11 aydır Silivri Cezaevi’nde tutuluyor. Deniz Yücel hakkındaki iddianamenin henüz hazırlanmadığı haber veriliyor.

HEM ALMAN HEM TÜRK VATANDAŞI

Yücel’in avukatları geçen nisan ayında Yücel’in hakim karşısına çıkarılmayışı ve ağır tecrit koşullarında tutulması gerekçesi ile AİHM’ye başvurmuştu. Gazeteci Deniz Yücel’in hem Türk ve hem de Alman vatandaşlığı bulunuyor.

KARANLIK BAĞLANTILARI VAR

PKK propagandası yaptığı tespit edilen ve Almanya’nın İstanbul’daki Başkonsolosluğu’nda 1 ay boyunca saklandığı ortaya çıkarılan Alman Die Welt Gazetesi Türkiye Temsilcisi Deniz Yücel’in hakkında dikkati çeken bağlantılar tespit edilmişti. Merkel başta olmak üzere Alman makamlarının adeta kalkan olduğu Yücel, defalarca Kandil’deki PKK kamplarında bulunmuş örgüt liderleriyle röportajlar yapmıştı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu