Medya

Die Welt muhabiri Deniz Yücel serbest bırakıldı

Alman “Die Welt” gazetesinin Türkiye temsilcisi Deniz Yücel’le ilgili flaş gelişme…Deniz Yücel serbest bırakıldı. Yücel’in tahliye edilme haberini avukatı duyurdu. Öte yandan Alman Dışişleri Bakanlığı da gazeteci Deniz Yücel’in serbest bırakıldığını doğruladı.
DENİZ YÜCEL’İN TAHLİYE HABERİNİ AVUKATI DUYURDU

Alman “Die Welt” gazetesinin Türkiye temsilcisi Deniz Yücel’in avukatı Veysel Ok “Ve nihayet müvekkilim Deniz Yücel hakkında tahliye kararı çıktı” mesajıyla haberi duyurdu.

Başbakan Binali Yıldırım, Almanya ziyaretinde Almanya Başbakanı Angela Merkel ile dün ortak basın toplantısında Deniz Yücel’ın tutukluluğu ile ilgili olarak, ”Ümit ederim kısa sürede duruşması yapılır ve bir sonuç elde edilir. Her duruşma bir umuttur” diye konuşmuştu.

Almanya Başbakanı Angela Merkel’de, “Deniz Yücel davası bizim için çok büyük önem taşıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Geçen yıl terör örgütü propagandası yaptığı şüphesiyle tutuklanan “Die Welt” muhabiri Deniz Yücel hakkındaki suçlamaları reddediyordu.

Gazeteci Deniz Yücel’in tutukluluğu Ankara-Berlin hattında gerilime yol açmıştı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu