Yerli Dizi

DİĞER YARIM DİZİSİNDEKİ SÜBLİMİNAL MESAJLI KAREYE TEPKİ VAR!

ATV’de yayınlanan bir dizide resmen Subliminal mesaj verildi. ATV’de yayınlanan “Diğer Yarım” isimli dizi skandal görüntü ile gündemde.

Ekrana gelen bir karede “subliminal” mesaj içeriği dikkat çekti.Dizinin bir bölümünde telefonla konuşan oyuncunun arkasında bulunan tabeladaki “sex” yazısı izleyicilerin tepkilerine neden oldu.

Dizinin 3. bölümünün 23. dakikasında çıkan bu skandal kare dikkatlerden kaçmadı.

NTC Medya tarafından yapılan dizi, Cuma akşamları yayınlanıyor. Dizide Meryem karakterini İpek Tuzcuoğlu, Ecevit karakterini de Orhan Kılıç oynuyor.

Dizinin sözkonusu sahnesinde Esma rolünü Gonca Sarıyıldız oynuyor. Sahnede Esma telefonla konuşurken arka plandaki dükkanın tabeleasındaki “sex” yazısı subliminal olmayacak kadar net görünüyor.

ATV’nin bu sahneye tepkisinin nasıl olacağı ise ayrı bir merak konusu.

SUBLİMİNAL MESAJ NEDİR? 

Subliminal mesaj veya bilinçaltı mesaj, başka bir objenin içine gömülü olan bir işaret ya da mesajdır ve normal insan algısı limitlerinin altında kalmak, o anda fark edilmemek üzere tasarlanmıştır.Subliminal mesajlar insanın bilinçli dikkati tarafından fark edilemezler, ancak bu mesajların insanın bilinçaltını etkiledikleri ileri sürülmektedir. Subliminal teknikler reklamcılık ve propaganda alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Dizilerde veya filmlerde karakterlerin içtiği içecek markaları, kıyafetleri subliminal mesaj örneklerindendir.

İşte dizinin ilgili sahnesindeki subliminal mesaj:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu