Televizyon

Digiturk dizileri Emmy’e damgasını vurdu

68’inci Emmy Ödül Töreni’nde ödüller sahiplerini buldu. Digiturk dizileri 68. düzenleen önemli organizasyona adeta damgasını vurdu.Digiturk’te yayınlanan efsane dizi, Game of Thrones tam 12 dalda ödül kazanarak adını 68. Emmy Ödülleri’ne altın harflerle yazdırdı. Öte yandan MR.Robot, American Crime, Archer ve Girls gibi sevilen Digiturk dizileri de ödüle layık görüldü.

EMMY’DE DİGİTURK DİZİLERİ GEÇİT TÖRENİ AYPTI

Televizyon dünyasındaki trendleri yakından takip eden ve izleyicilerine yaşattığı sürprizlerle fark yaratan Digiturk, birbirinden iddialı dizileri ile yılın en heyecanlı ödül törenlerinden biri olan Emmy’e damgasını vurdu. Digiturk’ün efsane dizisi Game of Thrones tam 12 dalda ödül kazanarak adını 68. Emmy Ödülleri’ne altın harflerle yazdırırken, MR.Robot, American Crime, Archer ve Girls gibi sevilen Digiturk dizileri de ödüle layık görüldü.

Televizyonun ‘Oscar’ı olarak bilinen, 68’inci Emmy Ödül Töreni’ne ev sahipliği yapan Digiturk, bu yıl üçüncü kez yayınladığı ödül töreninde, Dizimax Sci-Fi’da yayınlanan ve milyonların takip ettiği “Game of Thrones” ile fırtınalar estirdi.

5 DİZİ 17 ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

12 dalda ödüle layık görülen “Game Of Thrones” en iyi drama dizisi seçilirken, Miguel Sapochnik en iyi yönetmen ödülünü, David Benioff ve D.B.Weiss ise en iyi senaryo ödülünü kazandı. Dizi ayrıca oyuncu seçimi, prodüksiyon tasarımı, kurgu, özel efekt, ses miksajı, kostüm, makyaj, protez makyaj ve dublör yönetimi dallarında da ödül kazanarak Emmy’e damga vurdu.

68’inci Emmy ödül töreninde, Digiturk’ün 5 dizisi toplamda 17 ödül kazandı

Dizimax Vice’da yayınlanan “MR. Robot” Rami Malek ile en iyi erkek oyuncu ve en iyi dizi müziği dallarında 2 ayrı ödül kazanırken, Dizimax Vice’ın beğenilen dizisi “American Crime” Regina King ile mini dizi kategorisinde en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü aldı. Dizimax Comedy’de beğeniyle takip edilen “Archer” dizisi en iyi animasyon ödülüne layık görülürken, “Girls” dizisinde oynayan Peter Scolari, komedi alanında en iyi erkek konuk oyuncu ödülünü almaya hak kazandı.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu