Yerli Dizi

DİLA HANIM İZLEYİCİDEN ONAY ALACAK MI?

dila-hanim

Destekten TR

Dila Hanım, geçmişte sinema filmi olarak izleyiciden onay almıştı. Bakalım yerli dizi formatında bu sefer de izleyiciden onay alacak mı? Milliyet Cadde’den Cadde’deki Hayalet, Dila Hanım dizisini yazdı…

Destekten TR

 

Destekten TR

‘DiLÂ HANIM’IN iŞi ÇOK ZOR

Erkan Petekkaya’yla Hatice Şendil, gerçekten zor bir işin altına girdi. Kadir İnanır ve Türkan Şoray’lı ‘Dilâ Hanım’ın dizi versiyonunda oynuyorlar. Bakalım bu imkansız aşkın yeni kahramanları, bizi eskisi gibi etkilemeyi başaracak mı?

Aylardır beklenen ‘Dilâ Hanım’ dizisi, 14 Eylül’de dizikoliklerle buluşacak. 1978’de çekilen film versiyonundaki unutulmaz ‘zeybek’ sahnesinin yeni hali de fragman olarak ekranda dönmeye başladı.

Kadir İnanır ve Türkan Şoray’lı aynı sahneyi bilenler karşılaştırıyor tabii… Kadir İnanır, zeybek oynarken her hareketi, her bakışı ayrı bir karizmatik, yakışıklılığından bahsetmeye gerek bile yok; izlerken insanın nutku tutuluyor.

Türkan Sultan’a gelince; her bir bakışında ayrı bir anlam var, resmen gözleriyle konuşuyor ve anlatıyor duygularını… Güzellik deseniz, onun gibisi bir daha gelmez. Her ikisi de konuşmadan sadece bakarak birbirlerine olan aşklarını ve o aşkın imkansızlığını hissettiriyor izleyene. Boşuna Türkan Şoray ve Kadir İnanır olunmuyor, onlar yeri doldurulamayacak sanatçılar.

Dilâ Hanım’ın hikayesinde en sevdiğim noktaysa ‘kadınların peşinde sıraya dizildiği bir adamın’ bile gerçekten aşık olduğu zaman başka hiçbir kadınla mutlu olmadığını ve aklında tek bir kadını yaşattığını görmek. Hâlâ aşkın var olabileceğine inandırıyor beni…

‘İki efsane’nin rolünü oynamak
Sinemanın bu iki büyük efsanesinin olağanüstü bir şekilde hayat verdikleri Dilâ Hanım ve Karadağlı Rıza’yı yeniden canlandırmak büyük cesaret.
İnternette yorumlara bakınca filmin hayranlarının diziye tepkili olduklarını gördüm, “Dizi, efsane filmin tadını kaçıracak” diyorlar. Tabii peşin hükümlü olmamak lazım ama Erkan Petekkaya ve Hatice Şendil’in işi cidden zor ve riskli. Fragmanda aynı etkileyiciliği göremesem de diziyi merakla bekliyorum.

Bakalım bu imkansız aşkın yeni kahramanları, bizi eskisi gibi etkilemeyi başaracak mı?

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR