Magazin

Dilan Çiçek Deniz, Hazar Ergüçlü ve Melisa Şenolsun’un yer aldığı kampanyaya tepki

Ünlü oyuncular Dilan Çiçek Deniz, Hazar Ergüçlü ve Melisa Şenolsun, Elidor markasıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir projede bir araya geldi. Biz Yokuz sloganıyla gündeme gelen kampanyaya eleştiriler var. Gazeteci Melis Alphan sosyal medya hesabından kampanyanın yaklaşımını eleştirdi.

“BİZ YOKUZ” SLOGANINA TEPKİ

Üç ünlü oyuncu, elçiliğini üstlendikleri kampanya ile önyargıların hayallerini gerçekleştirmek isteyen kadınların önünde engel oluşturmasına karşı çıkıyor ve “Biz Yokuz” diyor. Üçlü, kampanyaya dikkat etmek için 2-8 Mart’ta Instagram hesaplarını da askıya alacak.

Öte yandan markanın “Biz Yokuz” kampanyasına tepkiler de yok değil. Gazeteci Melis Alphan, Biz Yokuz kampanyasını eleştirdi. Alphan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla markanın ortaya koyduğu yaklaşımı eleştirerek felsefi düzeyde hata yapıldığını dile getirdi.

İşte, Alphan’ın kampanya ile ilgili açıklaması:

“Kadınlar Günü’ne yönelik kampanyaları kadın mücadelesinden bihaber erkekler yapmasın lütfen. Markaları da yanıltıyorlar. Kadının her alanda VAR OLMA savaşı verdiği bir zamanda -cümlenin başı sonu ne olursa olsun- kadınlara #BizYokuz dedirtmek çok yanlış bir reklamcı aklı.

Bu reklam, markanın samimiyetini çok fena sorgulattı. Çünkü öyle bir hata yaptı ki, konuya dair SIFIR bilgisi olduğunu ortaya koydu. Kadın mücadelesi ‘Ben varım’ fikri üzerinde yükseliyor. Bunu bilmeyen meseleyi de bilmiyordur zaten.

Bir de kadınlar “Ben de Yokum” desin ve instagram hesabını geçici olarak kapasın diye de hareket başlatmışlar 🤦🏻‍♀️
La havle ve la kuvvete..

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu