Yerli Dizi

Diriliş dizisi ne zaman ekranda olacak?

TRT’nin merakla beklenen iddialı dizisi Diriliş’in yayın tarihi belli oldu.

Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşunu anlatan dizide Ertuğrul Bey’i Engin Altan Düzyatan,  Esra Bilgiç de Halime Hatun’u da Esra Bilgiç oynuyor. Ayrıca Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı ve Osman Soykut gibi önemli isimler yer alıyor.

Diriliş, 10 Aralık Çarşamba akşamı saat 19:55’te TRT1 ekranlarında olacak.

Güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Diriliş-Ertuğrul dizisinde Serdar Gökhan ve Hülya Darcan sürpriziyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Yıllardır obası Kayı’ya yurt arayan Süleyman Şah olarak izleyeceğimiz Serdar Gökhan’a, Hülya Darcan, Kayı’yı bir arada tutan maya olan eşi Hayme Ana rolünde eşlik ediyor.

Dizide 13. yüzyılda Ertuğrul Bey ve Alp’lerinin Tapınak Şövalyeleri ve vahşi Moğollara karşı olan mücadelelerinin yanı sıra Kayı Obasında yaşananlar ve destansı bir aşkın hikâyesi de işleniyor. Yapımını Tekden Film’in, yapımcılığını ve proje tasarımını Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği dizinin senaryosunu Mehmet Bozdağ ve Atilla Engin yazarken yönetmenliğini Metin Günay yapıyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu